به‌روز شده در: ۱۷:۳۷ - ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۶۱۶۴
تاريخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
رحمانی:
ورود جدی برای پیگیری مشکلات واحدهای در آستانه تعطیلی
وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه شورای معاونین این وزارتخانه گفت: برای تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص پیگیری مشکلات واحدهای صنعتی، باید فراتر از عملکرد موجود برنامه‌ریزی و اقدام کنیم.
به گزارش ایلنا، «رضا رحمانی» گفت: فرمایشات امید بخش مقام معظم رهبری در مناسبت 13 آبان، در خصوص اقدام مجدانه وزارت صمت برای حل مشکلات واحدهای صنعتی، یک وجه بارز دیگری نیز دارد که مستلزم ورود جدی اقدام مقتضی همه مسئولان این وزارتخانه به پیگیری مشکلات واحدهای در آستانه تعطیلی است.
 
وی ادامه داد: امروز ضرورت دارد در تصمیم گیریها برای هر یک از واحدهای صنعتی و تولیدی کشور مصالح نظام در نظر گرفته شود و همه عوامل موثر در این حوزه خود را در قبال کشور مسئول بدانند.
 
رحمانی خاطرنشان کرد: باید پیرو فرمایش مقام معظم رهبری، با رصد دقیق مسائل واحدهای مشکل دار و اقدام مقتضی مانع تعطیلی آن‌ها شویم.
 
وی تصریح کرد: تمامی مدیران ستادی و استانی وزارت صمت، باید در این خصوص در سطح کشور پیش قدم باشند و قبل از اینکه واحدی دچار مشکل حاد شود موارد را پیگیری و موانع را تا حد ممکن رفع نمایند.
 
تکمیل ظرفیت خالی واحد های تولیدی کشور با توسعه صادرات
 
وی با اشاره به سفر اخیر خود به کشور چین و حضور در نمایشگاه واردات شانگهای، تصریح کرد: طبق آمار موجود کشور چین در سال گذشته میلادی بالغ بر ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد دلار واردات انواع کالا را داشته است که سهم ایران در تامین این اقلام کالایی بسیار ناچیز است و باید با توجه به زمینه‌های موجود بتوانیم سهم مناسبی از این بازار بزرگ صادراتی را به خودمان اختصاص دهیم.
 
وزیر صمت اضافه کرد: توسعه بازارهای صادراتی نیازمند برنامه‌ریزی هوشمندانه و هدف‌گذاری دقیق نیز هست و متناسب با نیازهای کشورهای مقصد صادراتی باید روی کیفیت و کمیت کالاهای صادراتی خود کار کنیم و آنها را توسعه بخشیم.
 
رحمانی خاطرنشان کرد: با توجه به برخی فرصتهای صادراتی میتوانیم به سهولت ظرفیتهای خالی واحدهای تولیدی کشور را تکمیل کنیم که این مهم نیازمند توجه ویژه، دریافت دقیق اطلاعات و برنامه‌ریزی کاملاً کاربردی است.