به‌روز شده در: ۱۱:۰۰ - ۲۵ تير ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۶۲۳۲
تاريخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۹
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
نماینده اراک در نامه‌ به رئیس سازمان خصوصی‌سازی:
هنوز ۱/۷۱ سهام شرکت هیدرواطلس از هپکو به دولت بازنگشته است
نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی خواستار بررسی علت عدم بازگشت ۱/۷۱ سهام شرکت هیدرواطلس از شرکت هپکو از سوی رئیس سازمان خصوصی‌سازی شد.
به گزارش خبرنگار ایلنا، علی‌اکبر کریمی (نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی) طی نامه‌ای به رئیس سازمان خصوصی‌سازی خواستار ارائه توضیحات در مورد عدم واگذاری ۱/۷۱ سهام شرکت هیدرواطلس از شرکت هپکو به سازمان خصوصی‌سازی و بازگشت همه سهام به دولت شد.

در این نامه آمده است: با توجه به مصوبه هیئت واگذاری بنگاه‌های دولتی به بخش خصوصی در مورد بازگشت سهام اصلی شرکت هپکو اراک به دولت جهت تعیین تکلیف مسائل مالی و حقوقی، این مصوبه بر اساس اطلاعات سایت کدال در تاریخ ۱۴ آبان ۹۸ به اجرا درآمده و سهام شرکت هیدرواطلس به سازمان خصوصی‌سازی منتقل گردیده است. اما با توجه به اطلاعات ثبت شده ۵۹/۰۱ درصد سهام شرکت هپکو که متعلق به شرکت هیدرواطلس بوده است، منتقل گردیده درحالیکه مقدار سهام شرکت هیدرواطلس ۶۰/۷۲ درصد می‌باشد. خواهشمند است دستور فرمایید ضمن بررسی علت اختلاف موجود در میزان سهام انتقال یافته با سهام اولیه‌ای که به شرکت مذکور واگذار شده و اعاده کلیه سهام فوق‌الذکر، نسبت به انجام حسابرسی ویژه از شرکت هپکو به منظور تعیین خسارت وارده و متعاقباً استیفای حقوق حقه دولت جمهوری اسلامی ایران، در دوره‌های واگذاری اقدامات لازم صورت بگیرد.

 

photo_۲۰۱۹-۱۱-۱۲_۰۹-۴۱-۴۷