به‌روز شده در: ۱۱:۰۰ - ۲۵ تير ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۶۲۴۶
تاريخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
معاون وزیر تعاون:
سامانه ثبت تعاونی راه‌اندازی شد
معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به راه اندازی سامانه جامع و هوشمند تعاون برای تشکیل تعاونی‌ها گفت: زمان رسیدگی به درخواست متقاضیان نباید از ۵ وز کاری تجاوز کند.
به گزارش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمدجعفر کبیری گفت : با توجه به اینکه سامانه جامع و هوشمند بخش تعاونی کشور از اوایل آبان به بهره‌برداری رسیده است، بنابراین تشکیل تعاونی‌ها و اتحادیه‌ها از طریق سامانه مذکور بدون نیاز به مراجعه متقاضی به ادارات و به صورت خدمت الکترونیکی انجام می‌شود.
 
وی افزود: مجموع زمان رسیدگی به درخواست متقاضیان و بررسی مدارک آنها را سامانه مذکور نباید از پنج روز کاری تجاوز کند و این موضوع به صورت برخط بررسی و در ارزیابی ادارات تعاون استان‌ها لحاظ می شود.  
 
 معاون امور تعاون وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی افزود: تکمیل اطلاعات اعضای شرکت‌ها و اطلاعات تعاونی در سامانه مذکور در اولویت قرار می‌گیرد و میزان تحقق آن بررسی و در ارزیابی استانی ادارات لحاظ  می شود.
 
کبیری پیش از این نیز اعلام کرده بود برای کاهش مراجعه فعالان بخش تعاونی به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید همه مسائل آنها از طریق سامانه جامع و هوشمند پیگیری شود.
 
این سامانه از طریق سامانه http://taavoni.mcls.gov.ir در دسترس است.