به‌روز شده در: ۱۰:۳۶ - ۴ مهر ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۶۷۶۷
تاريخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۹
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
دهمرده:
اکثر مردم سیستان مشتری کمیته امداد هستند/ کارخانه و اشتغالی وجود ندارد
نماینده مردم زابل، رهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی، گفت: بازارچه‌های محلی سیستان تعطیل شده است. همچنین کارخانه و اشتغالی وجود ندارد و اکثر مردم این منطقه مشتری کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.
به گزارش ایلنا، «حبیب‌اله دهمرده» در نشست علنی نوبت صبح امروز (یکشنبه، 3 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: سرزمین سیستان که دارای افتخارات بسیاری برای بشریت بوده، اکنون نزدیک به دو دهه است دچار خشکسالی شده است. این سرزمین استراتژیک اکثر ظرفیت‌های خود را از دست داده، رودخانه هیرمند بسته شده، کشاورزی و دامپروری از بین رفته و بازارچه های محلی تعطیل شده است. همچنین کارخانه و اشتغالی وجود ندارد و اکثر مردم این منطقه مشتری کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.
 
نماینده مردم زابل، رهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی افزود: گاز در سیستان وجود ندارد، قیمت بنزین چند برابر دیگر شهرها است و در این شرایط نیز کپسول گاز کیمیا و در بازار هر کپسول 30 هزار تومان به فروش می رسد، در این رابطه جلساتی با وزیر نفت داشته ام و تذکرات فراوانی به استانداران و مسئولان داده ام، اما علی رغم پیگیری ها، مشکلات حل نشده است. این چه روش مدیریتی است.
 
عضو کمیسیون آموزش در تذکر دیگر خطاب به وزیر کشور گفت: همانطور که مستحضرید نمایندگان مجلس تا خرداد 99 به عنوان نمایندگان قانونی مردم انجام وظیفه خواهند کرد اما متاسفانه برخی از مسئولان به دلایل واهی انتخابات را مهندسی می کنند. بنابراین دستگاه نظارتی باید مراقب باشد و به وظایف ذاتی خود عمل کند تا عده ای فرصت ها را تبدیل به چالش نکرده و برای نظام هزینه ایجاد نکنند