به‌روز شده در: ۱۰:۳۶ - ۴ مهر ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۶۷۶۸
تاريخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۰
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
مشکلات آذرآب، هپکو و واگن‌پارس با حضور جهانگیری بررسی می‌شود
دوشنبه هفته جاری و در نشستی به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور مشکلات و مسائل مربوط به واحدهای بزرگ صنعتی اراک بررسی و تصمیم نهایی در خصوص آنها اتخاذ می‌شود.
به گزارش ایلنا، معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهوری در ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان مرکزی گفت: دوشنبه هفته جاری در نشستی به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور مشکلات و مسائل مربوط به واحدهای بزرگ صنعتی اراک از جمله واگن پارس، هپکو و آذراب را بررسی و تصمیم نهایی در مورد آنها اتخاذ می‌شود.
 
 شیرکوند افزود: امیدواریم بتوانیم با همکاری تمام دستگاه‌ها تکلیف مالکیت این صنایع روشن شود و شرایطی از ایجاد شود تا مشکلات این واحدها به حداقل برسد.
 
وی تصریح کرد: برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی بزرگ استان مرکزی در گذشته وزرا به این استان سفر داشتند اما همچنان مشکلات این واحدها برطرف نشده که در جلسه دوشنبه ابعاد مختلف مشکلات این واحد ها بررسی می‌شود.
 
معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهوری تصریح کرد: مقام معظم رهبری و ریاست قوه قضاییه بر رونق تولید و نگاه ویژه به واحدهای تولیدی تاکید دارند اما کارشکنی‌هایی از سوی برخی دستگاه‌ها سبب سنگ اندازی در راستای فعالیت واحدهای تولیدی می‌شود.
 
 شیرکوند افزود: مسئولان استانی باید از تمام ظرفیت اختیارات خود در استان در جهت رفع مشکلات این واحدها بهره ببرند که برای رسیدن به این هدف نیازمند مدیریت جهادی است.
 
وی تصریح کرد: عمده مشکلات این واحدهای صنعتی بزرگ در استان تغییرات زودهنگام سهامدار ابهام در واگذاری، نبود ثبات مدیریتی، مسائل مربوط به مالیات، بانک‌ها و بیمه تامین اجتماعی است.
 
برخی از مشکلات واحدهای صنعتی از محدوده اختیارات استان خارج است
 
علی آقازاده (استاندار مرکزی) نیز در این جلسه گفت: با پیگیری‌هایی که در استان در خصوص مشکلات واحدهای صنعتی و آذرآب و واگن پارس صورت گرفته، جلسه روز دوشنبه با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزرا و مدیران مربوطه برگزار می‌شود که امید است مشکلات این واحدها حل شود.
 
آقازاده افزود: دولت می‌تواند بخشی از موانع تولید این واحدها را کارشناسی و برطرف کند. استان مرکزی طی سه سال گذشته پیوسته رتبه های دوم و سوم را از لحاظ برگزاری ستاد های اقتصادی مقاومتی و تحقق مصوبات را در کشور به خود اختصاص داده است.
 
استاندار مرکزی گفت: تمام شرکت‌های خدمت رسان از جمله آب برق گاز مخابرات بانک‌ها سازمان تامین اجتماعی امور مالیاتی و ستاد ملی رفع موانع تولید آن‌چه را که درتوان داشته‌اند، تاکنون برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی استان گذاشته‌اند.
 
 آقازاده افزود: برخی از مشکلات این واحدهای صنعتی از محدوده اختیارات استان خارج است که پیگیری و رفع مشکلات آنها در سطح ملی می‌تواند راهکاری مناسب ایجاد و تصمیمات درست برای رفع مشکلات آنها اتخاذ شود.