به‌روز شده در: ۱۶:۱۸ - ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۷۵۹۰
تاريخ انتشار: ۲۵ دي ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۵
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
یاوری:
تمامی کارگران سیل‌زده بیمه بیکاری دریافت می‌کنند
مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: تمامی کارگران بیمه شده سیل‌زده مشمول قانون کار و تامین اجتماعیِ ساکن در مناطق سیل‌زده، بدون در نظر گرفتن مدت شش ماه سابقه بیمه‌پردازی، مقرری بیمه بیکاری دریافت خواهند کرد.
«کریم یاوری» در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به حمایت‌‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از کارگران سیل‌زده، گفت: تمامی کارگرانی که کارگاه‌‌های آنها در اثر حادثه ناشی از سیل دچار آسیب و تعطیلی گردیده است و بیمه شده مشمول قانون کار و تامین اجتماعی هستند، بدون در نظر گرفتن مدت شش ماه سابقه بیمه‌پردازی، مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری می‌شوند و از این حمایت اجتماعی بهره‌مند می‌شوند.  
 
وی افزود: ادارات کل استان‌های مناطق سیل زده و واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی مستقر در محل کارگاه‌ها و بنگاه‌‌های اقتصادی آسب دیده مکلف شدند به سرعت و با فوریت و دقت نسبت به اخذ تقاضای متقاضیان مشمول اقدام و پرونده آنها  را در سریعترین زمان ممکن برای پرداخت مقرری بیمه بیکاری، تکمیل نمایند.
 
نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تصریح کرد: قطعا دولت و به ویژه بانک مرکزی برای آن دسته از کارفرمایان و کارآفرینان که بنگاه‌های اقتصادی آنها، دچار آسیب شده، تمهیدات لازم را منظور و اعلام خواهند نمود. کارگران مشمول قانون کار و تامین اجتماعی آسیب دیده از سیل، حتی اگر یک ماه بیمه‌پردازی انجام داده باشند، بدون هیچگونه دغدغه‌ای  مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌کنند.