به‌روز شده در: ۱۷:۴۱ - ۶ اسفند ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۷۷۸۲
تاريخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
یک مقام مسئول اعلام کرد:
شفافیت قراردادهای کارگران با راه اندازی سامانه جامع روابط کار
مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت کار، الکترونیکی شدن ثبت قراردادهای کار و تنظیم روابط کارگر و کارفرما را از مهمترین ویژگی های سامانه جامع روابط کار عنوان کرد.
به گزارش صدا و سیما، در نشستی با حضور نمایندگان جامعه کارگری، نمایندگان کارفرمایان و مسئولان مربوط در استان کرمان، بر رفع مشکلات معیشتی کارگران همچنین مشکلات حقوقی کارفرمایان و سامان دادن به روابط کار تاکید شد.
 
کورش یزدان مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت کار با اشاره به اهداف راه اندازی سامانه جامع روابط کار برای الکترونیکی شدن ثبت قراردادهای کار و تنظیم روابط کارگر و کارفرما گفت: با راه اندازی این سامانه و زیرسامانه‌های موجود در آن تقریباً همه خدمات حوزه روابط کار به صورت الکترونیکی و غیرحضوری انجام می‌شود.
 
یزدان ادامه داد: کارگران و کارفرمایان برای استفاده از خدمات این سامانه از جمله ثبت شکایت و دادخواست‌ها باید ابتدا به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و برای دریافت نام کاربری و رمز عبور اقدام کنند و سپس می‌توانند شخصاً با ورود به سامانه جامع روابط کار به نشانی www. prkar.mcls. gov.ir از خدمات آن استفاده کنند.
 
در این نشست همچنین اسماعیلی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان کرمان هم گفت: سالانه حدود ۴ هزار پرونده اختلاف بین کارگران و کارفرمایان در استان رسیدگی که با راه اندازی سامانه جامع روابط کار روند رسیدگی‌ها تسریع و تسهیل می‌شود.