به‌روز شده در: ۱۷:۴۱ - ۶ اسفند ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۷۷۸۶
تاريخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
کارگران شهرداری بندرلنگه ۵ ماه مزد معوقه طلبکارند
پرداخت دستمزد کارگران خدماتی و فضای سبز شهرداری بندرلنگه ۵ ماه به تاخیر افتاده است.
به گزارش خبرنگار ایلنا، از قرار معلوم کارگران خدماتی و فضای سبز شاغل در شهرداری بندرلنگه واقع در استان هرمزگان، حدود ۵ ماه مزد معوقه طلب دارند.
 
این کارگران اظهار داشتند: مهم‌ترین عامل پرداخت نشدن مزدشان، کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی در شهرداری است. همچنین بخشی از بیمه کارگران به تامین اجتماعی پرداخت نشده است.
 
به گفته آنها؛ در منطقه‌ای محروم با شرایط سخت، مشغول خدمت‌رسانی به شهروندان هستیم اما مسئولان شهری شهر بندرلنگه فکری به حال ما نمی‌کنند.
 
 یکی از کارگران شهرداری بندرلنگه گفت: در شرایط فعلی اقتصاد کشور که هر روز شاهد افزایش قیمت اجناس مصرفی و غیرمصرفی هستیم، نگران تامین هزینه‌های زندگی خود شده‌ایم.
 
وی افزود: توان خرید کالای مصرفی روزانه خود حتی از نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا که محصولات عرضه شده را ارزانتر به فروش می‌رسانند را نداریم و شرمنده خانوادهایمان هسیتم.
 
 رئیس شورای اسلامی شهر بندرلنگه درخصوص مطالبات صنفی کارگران شهرداری این شهر گفته است: پیگیر موضوع مطالبات کارگران از طریق استانداری و سازمان همیاری شهرداری‌ها هستیم و قرار است در هفته پیش‌رو با همراهی سایر اعضای شورای شهر، نشستی با مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان داشته باشیم.
 
به گفته صادق تاروتی؛ در حال حاضر چندین ماه است شهر بندرلنگه شهردار ندارد و حدود دو هفته است که با سرپرست اداره می‌شود.
 
وی در ادامه با بیان اینکه شهرداری بندرلنگه هیچ منبع درآمد پایداری ندارد، گفته است: شهرداری بندرلنگه دو سه سالی درگیر حواشی شده است و مسایلی از این دست این ارگان را به روزهای بحرانی نزدیک کرده است.
 
رئیس شورای اسلامی شهر بندرلنگه گفته است: حال که به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم شرایط سختی برای کارگران این شهرداری رقم خورده است و با پنج ماه حقوق معوقه و عدم پرداخت عیدی و پاداش در ماه آتی چالش‌های اساسی پیش روی این مجموعه شهری است لذا انتظار می‌رود شورای شهر در انتخاب شهرداری جهادی و توانمند و باتجربه تعجیل کنند و استاندار هرمزگان با تدبیر خود این مجموعه را از این چالش خارج سازد.