به‌روز شده در: ۱۲:۳۹ - ۴ اسفند ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۷۸۸۳
تاريخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
مدیرکل اداره کار هرمزگان مطرح کرد:
در دفاع از حقوق کارگران شهرداری کوتاه نمی‌آیم
سه شرکت پیمانکاری طرف قراردار داد با شهرداری بندرعباس پس از اتمام مهلت شش ماهه در پرداخت مطالبات مزدی کارگران، رد صلاحیت شدند.
به گزارش ایلنا، هادی ابراهیمی (مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان) با بیان اینکه کارگران شهرداری از اقشار زحمتکش جامعه  هستند و حقوق و مطالبات آنها باید بر اساس قانون پرداخت شود، گفت: در دفاع از حقوق آنها تحت هیچ شرایطی کوتاه نخواهم آمد و در این مورد سه شرکت پیمانکاری طرف قرارداد با شهرداری به علت پرداخت نکردن  مطالبات مزدی کارگران رد صلاحیت شدند.
 
او در تشریح جرئیات این خبر افزود: در جلسات و مکاتبات صورت گرفته با شهرداری، مهلت شش ماهه و سپس مهلت یک هفته ای به شهرداری و پیمانکاران آن داده شد که پس از عدم تمکین پیمانکاران نسبت به پرداخت حق و حقوق کارگران، تاکنون نامه رد صلاحیت سه شرکت پیمانکاری شهرداری صادر شده و سایر شرکت‌ها نیز در حال بررسی هستند و در صورتی که هر شرکتی، حقوق و معوقات کارگران را پرداخت نکند، ردصلاحیت می‌شود.
 
ابراهیمی تاکید کرد: از حق و حقوق کارگران در تمام بخش‌ها دفاع کرده و در این مسیر با هیچ کسی تعارف نداریم چراکه حق کارگر را حق‌الناس می‌دانیم که باید پرداخت شود.
 
وی اظهار کرد: این اداره کل همواره پیگیر حقوق کارگران بوده و هر مرجعی باید حقوق کارگران را به طور کامل پرداخت کند و هرگونه اخذ رضایت از کارگران کمتر از آنچه قانون تعیین کرده، مورد تائید نیست.
 
این مقام مسئول اضافه کرد: حقوق و مزایای کارگران شهرداری بندرعباس باید بر اساس جدول مزد دستگاه پیمان‌دهنده و منطبق با طرح طبقه‌بندی مشاغل که به تأیید اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان رسیده، پرداخت شود.
 
ابراهیمی اضافه کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی کار، از ابتدای سال ۹۲ همه کارگران دارای قرارداد دائم و موقت که دارای یک سال سابقه باشند، اعم از اینکه حق سنوات یا مزایای پایان کار خود را تسویه حساب کرده باشند یا خیر، مشمول دریافت پایه سنوات هستند و این موضوع مشمول کارگران شهرداری نیز می‌شود و پیمانکاران شهرداری نیز موظف به رعایت آن است.
 
وی به جامعه کارگری استان این اطمینان را داد که به عنوان مجری قانون کار، این اداره کل تحت هیچ شرایطی از حقوق کارگران کوتاه نخواهد آمد و از حقشان دفاع می‌شود.