به‌روز شده در: ۱۷:۲۲ - ۶ بهمن ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۸۳۱۸
تاريخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۶
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
در بیانیه اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری تاکید شد:
آئین نامه اجرایی تبصره یک ماده ۷ قانون کار، در ابتدای راه است
اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با انتشار بیانیه‌ای، اظهار امیدواری کرد که با اجرا شدن آئین‌نامه اجرایی تبصره یک ماده ۷ قانون کار، تا حدی آلام و دغدغه‌های کارگران در ارتباط با امنیت شغلی کاهش دهد.
به گزارش ایلنا؛ متن بیانیه به این شرح است:
 
تصویب آئین نامه اجرایی تبصره یک ماده 7 قانون کار یکی از خواسته‌های دیرینه جامعه کارگری در راستای احیای امنیت شغلی کارگران بود که پس از تلاش‌های فراوان توسط بخش کارگری و همچنین همراهی جامعه کارفرمایی و اراده شخص وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جناب آقای شریعتمداری و همچنین همراهی دولت محترم و شخص رئیس جمهور شکل گرفت. جامعه کارگری ایران خصوصاً بخش شاغلین که ذینفعان اصلی این مصوبه می‌باشند، امید دارند که اجرا شدن مصوبه مذکور تا حدودی آلام و دغدغه‌های آنها را در ارتباط با امنیت شغلی کاهش دهد. البته ما معتقدیم این اول راه است و حتماً باید در ادامه اقدامات تکمیلی در خصوص مشاغلی که ماهیت استمراری دارند هم صورت پذیرد.
 
بر این اساس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری که همواره در همه عرصه‌ها اعم از حوزه شاغلین و بازنشستگان پیشگام مبارزه جهت استیفای حقوق می‌باشد، بر خود واجب می‌داند مراتب قدردانی خود را از تلاش‌های مستمر وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی جناب آقای دکتر شریعتمداری که در این موضوع خاص نقش برجسته، تأثیرگذار و بی‌بدیلی را داشته‌اند، اعلام می‌نماید. البته می‌بایست از برادران دیگری که در کسوت نمایندگان جامعه کارگری همانند جناب آقای «علی خدایی» (عضو کارگری شورای عالی کار) که تلاش وافری داشته‌اند، قدردانی نموده و انشاءالله در حرکت رو به رشد خدمت‌رسانی به جامعه کارگری مؤفق و مؤید باشند.