به‌روز شده در: ۰۸:۱۱ - ۹ مهر ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۸۳۲۷
تاريخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
در گفت‌وگو مطرح شد؛
نگرانی بیمه‌شدگان از خودگردانی درمان تامین اجتماعی
دبیر خانه کارگر قزوین از طرح برون‌سپاری درمان در مراکز ملکی تامین اجتماعی به شدت انتقاد کرد.
عیدعلی کریمی در گفتگو با خبرنگار ایلنا، در مورد طرح برون‌سپاری درمان در مراکز ملکی تامین اجتماعی گفت: با اجرای این طرح، درمان مستقیم و رایگان کارگران از میان خواهد رفت و دسترسی کارگران و بازنشستگان به خدمات درمان رایگان که ‌اکنون نیز بسیار محدود است، عملاً از میان برداشته خواهد شد.
 
وی افزود: طرح خودگردانی درمان تامین اجتماعی به معنی خصوصی‌سازی بیمارستان‌های ملکی است و با این طرح، هزینه درمان از گردن دولت برداشته و از  جیب بیمه‌شدگان خرج می‌شود.
 
این فعال کارگری در قزوین با تاکید بر اینکه جامعه کارگری استان کاملا با اجرای طرح برون‌سپاری درمان در مراکز ملکی تامین اجتماعی مخالف است، گفت: حاصل اجرای این طرح چیزی جز اخذ پول بیشتر از بیمه‌شدگان و در نتیجه مشکلات بیشتر اقشار کم‌درآمد نیست.
 
به گفته کریمی، تامین اجتماعی درصدد است به شیوه‌ای که سالها پیش در بیمارستان‌های وزارت بهداشت و درمان عمل شد وشکست خورد، مدیریت امور مالی و درمانی بیمارستان‌های تحت پوشش خود را به مدیریت و هیات مدیره بیمارستان‌ها واگذار کند و خدمات این مراکز را برون‌سپاری نماید.
 
دبیر خانه کارگر قزوین درباره تاثیر اجرای این طرح در بخش درمان تامین اجتماعی بر زندگی کارگران افزود: این امر باعث منهدم شدن بخش درمان تامین اجتماعی به نفع بخش خصوصی و درنهایت سبب افزایش چند برابری  هزینه درمان خانوارهای کارگری خواهد شد.
 
وی با اشاره به اینکه بیمه‌شدگان شاغل و بازنشسته تامین اجتماعی درمان مستقیم را با هیچ چیز دیگر عوض نخواهند کرد، افزود: در حال حاضر با مطرح شدن چنین طرح‌هایی بیمه‌شدگان تامین اجتماعی نگران درمان مستقیم خود شده‌اند و از سازمان تامین اجتماعی انتظار دارند با تجهیز هتلینگ بیمارستان‌های ملکی ظرفیت‌های بخش درمان را به حداکثر ممکن برسانند.
 
 وی با اشاره به بدهی حدود ۲۵۰ هزار میلیاردی دولت به تامین اجتماعی گفت: دولت به‌جای حمایت از ادعاهای واهی وزارت بهداشت در خصوص بخش درمان سازمان، طلب سازمان را پس دهد چراکه هم‌اکنون تامین اجتماعی در پرداخت مستمری بازنشستگان خود مشکل دارد.