به‌روز شده در: ۰۸:۱۱ - ۹ مهر ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۸۳۶۰
تاريخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۶
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
مدیرکل سازمان‌های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون کار خبر داد؛
رشد ۱۸ درصدی شوراهای اسلامی کار در ده ماهه سال ۹۸
مدیرکل سازمان های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی از رشد ۱۸ درصدی شوراهای اسلامی کار در ده ماهه سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ و همچنین افزایش رشد ۶۹ درصدی شوراهای اسلامی کار در سال ۹۸ ‌نسبت به سال ۹۲ خبر داد.
به گزارش ایلنا، فرزاد یوسفی مدیرکل سازمان‌های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی  ضمن اعلام رشد ۱۸ درصدی شوراهای اسلامی کار در ده ماهه سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ و  همچنین افزایش  رشد ۶۹ درصدی شوراهای اسلامی کار در سال ۹۸ ‌نسبت به سال ۹۲ در مجمع عمومی انتخاب بازرسین کانون عالی هماهنگی شوراهای اسلامی کار کشور که در‌ روز‌ پنجشنبه در شهر اصفهان برگزار شد، عنوان کرد: کانون‌های استانی و کانون عالی شوراهای اسلامی کار سه شاخص و ویژگی برجسته دارند. اولین و مهم‌ترین ویژگی این تشکل قانون‌مداری و پایبند به اصول  قانون و مقررات است. این تشکل مجامع عمومی خود را بطور قانونی در زمان مقرر انجام و نمایندگان منتخب خود را برای حضور در مراجع تصمیم‌گیری معرفی می‌نماید.
 
مدیرکل سازمان های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: دومین ویژگی این تشکل، اخلاق‌مداری این تشکل بوده و روحیه همکاری و تعامل با‌ سایر تشکلات کارگری مندرج در قانون کار را دارد. سومین ویژگی تاثیرگذاری این تشکل در بیان مطالبات بصورت قاطع و تصمیم‌گیر و تاثیرگذار در اهداف این تشکل است.
 
وی افزود: فرآیند این سه ویژگی موجب رشد و اهداف و شکوفایی شوراهای اسلامی کار کشور شده است.
 
یوسفی گفت: امیدوارم تمام تشکل‌های کارگری با این سه ویژگی خاص در کنار تشکل کارفرمایی بتوانند تاثیر‌گذاری خود را در رونق تولید به عنوان بازوان بنگاه‌های اقتصادی داشته باشند.