به‌روز شده در: ۰۸:۱۱ - ۹ مهر ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۸۳۷۹
تاريخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
با تعویض دفترچه درمانی، نسخه‌های موجود در دفترچه قبلی بی‌اعتبار می‌شوند
باتوجه به احتمال سوءاستفاده از نسخ خام دفترچه‌های تعویضی، مفقودی و یا سرقتی و بروز خسارت به منابع سازمان تامین اجتماعی و بیمه‌شدگان، تدابیری اتخاذ شده که در هنگام تعویض دفترچه، نسخ دفترچه قبلی از درجه اعتبار ساقط می‌شود.
به گزارشاداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مدیرکل نامنویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد: به منظور صیانت از منابع سازمان، پیشگیری از تضییع حقوق ذی‌نفعان و ممانعت از سوءاستفاده‌های احتمالی، در زمان تعویض دفترچه درمانی، نسخه‌های موجود در دفترجه قبلی از درجه اعتبار ساقط می‌شوند.
 
بهروز کریمی گفت: از آنجا که ممکن است نسخ خام دفترچه‌های تعویضی، مفقودی و یا سرقتی، مورد سوءاستفاده توسط افراد سودجو قرار گیرد و از این طریق خسارات قابل توجهی به این سازمان، بیمه شده‌ها و افراد ذی‌نفع وارد شود، در هنگام تعویض دفترچه، نسخ دفترچه قبلی از درجه اعتبار ساقط می‌شود.
 
او خاطرنشان کرد: با اجرای این مکانیسم ممکن است در مواردی نسخه‌های دارو، آزمایش و... که هنوز توسط مراکز مربوطه مورد استفاده قرار نگرفته‌اند نیز ابطال و مشکلاتی برای مخاطبان ایجاد شود، از این رو به منظور به حداقل رساندن تبعات مکانیسم یاد شده برای مخاطبان، کاربران سیستم خدمات متمرکز دفترچه درمانی در شعب و کارگزاری‌ها قبل از تعویض دفترچه در صورت مشاهده نسخ استفاده نشده موضوع را به بیمه شده اطلاع می‌دهند.
 
مدیرکل نامنویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تامین اجتماعی همچنین از بیمه‌شدگان خواست حتی‌المقدور پس از اتمام تمامی برگ‌های دفترچه و بهره برداری از آنها در مراکزی از قبیل داروخانه‌ها، آزمایشگاه‌ها و ... اقدام به تعویض دفترچه کنند.