به‌روز شده در: ۱۶:۳۰ - ۱۸ فروردين ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۸۴۶۸
تاريخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
تهیه مجموعه آموزشی درباره استفاده از تجهیزات آتش نشانی در شهرک‌‌ها و نواحی صنعتی کشور
مدیر ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از تهیه مجموعه آموزشی نحوه استفاده از خودرو و تجهیزات آتش‌نشانی در شهرک‌‌ها و نواحی صنعتی کشور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، همایون توفیقی با اعلام این خبر اظهار داشت: همزمان با آغاز چهل و دومین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، مجموعه آموزشی نحوه استفاده از خودرو و تجهیزات آتش نشانی با بهره‌گیری از دانش و تجربیات مشاوران و کارکنان خدوم ایستگاه‌های آتش نشانی شهرک‌ها و نواحی صنعتی سراسر کشور تهیه و منتشر شده است.
 
وی افزود: این مجموعه آموزشی در راستای ارتقای سطح دانش و تجربه بهره برداران و آتش نشانان مجموعه‌های تحت پوشش به منظور ارائه مطلوب‌ترین خدمات به واحدهای صنعتی ذینفع توسط مدیریت ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تهیه و منتشر شد.
 
مدیر ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اضافه کرد: همه با هم در مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت دست به دست هم داده‌ایم که با اولویت دادن اصل "پیشگیری" در مدیریت حوادث، میزان وقوع آن را کاهش دهیم؛ لیکن در هر شرایطی، ضرورت حسن استفاده از تجهیزات اطفاء حریق و امداد و نجات و بهینه‌ترین عملیات در زمان وقوع حوادث نیز مورد انتظار است.
 
توفیقی ادامه داد: در حال حاضر 79 درصد از واحدهای تولیدی مستقر و 84 درصد از اشتغال موجود در شهرک‌ها و نواحی صنعتی سراسر کشور تحت پوشش خدمات آتش‌نشانی هستند و تعداد خودروهای عملیاتی امداد و نجات و اطفاء حریق نیز به 282 خودرو در 247 ایستگاه رسیده که این موضوع نیاز آموزش به پرسنل بهره‌بردار و آتش نشانان عزیز را بیش از پیش ملموس‌تر می‌نماید.
 
 سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابعه آن هم‌اینک با دارا بودن 499 شهرک و 319 ناحیه صنعتی و 3 منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره‌برداری، 65 شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، 6 شهرک فنآوری، 37 مرکز خدمات فنآوری و کسب و کار، 2 مجتمع فنآوری اطلاعات و خدمات نرم‌افزاری، 81 هزار و 33 قرارداد منعقده و بهره‌برداری از 44 هزار و 899 واحد صنعتی و 2 هزار و 987 واحد کارگاهی، موجبات اشتغال مستقیم 904 هزار و 537 نفر را در سراسر کشور فراهم کرده است.