به‌روز شده در: ۱۶:۳۰ - ۱۸ فروردين ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۸۶۲۷
تاريخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس:
افزایش بودجه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان نکته مثبت بودجه ۹۹ است
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: افزایش بودجه عمرانی وزارت آموزش و پرورش، همسان سازی حقوق بازنشستگان، همسان سازی حقوق و مزایای فرهنگیان را از دیگر نکات مثبت کمیسیون تلفیق دانست و تاکید کرد: همچنین کمیسیون تلفیق اعتبارات دانشگاه ها را نیز به میزان قابل قبولی افزایش داده است.
به گزارش ایلنا، صدیف بدری در نشست علنی امروز (دوشنبه، ۵ اسفند) مجلس در موافقت با کلیات لایحه بودجه ۹۸، عنوان کرد: یکی از ویژگی‌های مصوبه کمیسیون تلفیق این است که طبق آن دولت موظف شده تا اعتبارات جاری دستگاه‌های اجرایی را بر مبنای عملکرد انجام دهد.

او با بیان اینکه یکی از ویژگی های بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد افزایش بهره وری دولت است، افزود: یکی دیگر از نکات مثبت مصوبه کمیسیون تلفیق شفاف سازی یارانه‌هاست، همه اعتباراتی که ماهیت یارانه داشته است در جدول تبصره ۱۴ آورده شده که قابل رصد و کنترل است.

بدری یکی دیگر از نکات مثبت کمیسیون تلفیق را تجمیع یارانه های کلی و معیشتی را از بابت افزایش قیمت بنزین دانست.

او با بیان اینکه در بند د تبصره ۱۶ لایحه به دولت اجازه برداشت یک درصد از بودجه شرکت‌های دولتی برای اختصاص به آموزش و پرورش داده شده بود، ادامه داد: کمیسیون تلفیق این رقم را به ۲ درصد افزایش داد و در کنار آن به مسائل پژوهشی آموزش عالی هم عنایت ویژه داشته است.

بدری افزایش بودجه عمرانی وزارت آموزش و پرورش، همسان سازی حقوق بازنشستگان، همسان‌سازی حقوق و مزایای فرهنگیان را از دیگر نکات مثبت کمیسیون تلفیق دانست و تاکید کرد: همچنین کمیسیون تلفیق اعتبارات دانشگاه‌ها را نیز به میزان قابل قبولی افزایش داده است.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس از دیگر نقاط قوت مصوبه کمیسیون تلفیق را مبحث مالیات برشمرد و گفت: در این زمینه مالیات بر خانه‌های بالای یک میلیارد، مالیات بر خودرو‌های بالای ۷۰۰ میلیون و همچنین مالیات بر خانه‌های خالی در نظر گرفته شده که اقدام مناسبی است.

بدری افزایش مبلغ وام ازدواج به ازای هر نفر ۵۰ میلیون تومان را از دیگر ویژگی های مصوبه کمیسیون تلفیق اعلام کرد.

سخنگوی کمیسیون عمران نظام پرداخت‌ها، افزایش پلکانی مالیات بر حقوق ها، برداشت از صندوق توسعه ملی بیش از سال گذشته، بدهکار کردن آینده با فروش کلان اسناد خزانه اسلامی و همچنین عدم نظارت مجلس در اجرای بودجه سالانه را از نقاط ضعف مصوبه کمیسیون تلفیق دانست.