به‌روز شده در: ۱۶:۳۰ - ۱۸ فروردين ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۸۶۳۰
تاريخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
محمدرضا تاجیک :
سبد معیشت خانوار کارگران برای سال 99 امروز نهایی می شود
محمدرضا تاجیک عضو کمیته مزد شورای عالی کار با بیان اینکه نشست کمیته مزد شورای عالی کار امروز برگزار می‌شود، می‌گوید اعداد و ارقامی که از کمیته مزد برای تعیین دستمزد سال اتی خارج می شود باید منطقی و مورد پذیرش جامعه باشد.
محمدرضا تاجیک در گفت‌وگو با خبرنگار کارگر نیوز با بیان اینکه در نشست قبلی کمیته مزد شورای عالی کار در مورد تعیین اقلام خوراکی سبد معیشت با گروه دولت به تفاهم رسیده‌ایم گفت: جلسه قبلی کمیته مزد بدون حضور نمایندگان کارفرمایی برگزار شد و نمایندگان بخش‌های کارگری و دولت بررسی‌هایی را بر اقلام خوراکی سبد معیشت کارگران انجام دادند و مشکلی در این زمینه نداشتند.

وی افزود:در مورد جمع ریالی اقلام غیرخوراکی  و محاسبه تورم آن بررسیهای لازم انجام شده است ولی دیدگاه های محاسبه طرفین متفاوت است .وی با اشاره به نشست امروز کمیته مزد شورای عالی کار اظهار کرد: گروه کارفرمایی باید در نشست امروز حضور داشته باشند تا سبد معیشت خانوار کارگران برای سال 99مشخص گردد.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه وظیفه کمیته مزد کارشناسی و بررسی حداقل هزینه زندگی خانوار کارگران برای سال 99 می باشد . اعداد و ارقامی که از کمیته مزد برای سال آتی خارج می شود باید منطقی و مورد پذیرش جامعه باشد و این اعداد می بایست بدون در نظر گرفتن ملاحظات سیاسی کشور محاسبه و اعلام شود.