به‌روز شده در: ۱۶:۳۰ - ۱۸ فروردين ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۸۶۶۳
تاريخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۰
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
به‌روزرسانی صورت‌های مالی سازمان تامین اجتماعی پس از 41 سال
نشست اعضای هیات امنای سازمان تامین اجتماعی و صندوق‌های تابعه به ریاست وزیر تعاون و سایر اعضای هیات امنا برگزار شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون در این نشست، صورت‌های مالی سال ۱۳۹۷ سازمان تامین اجتماعی و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزران، روستاییان و عشایر با حضور شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اعضای هیات امنای سازمان تامین اجتماعی و صندوق‌های تابعه، مدیران عامل صندوق‌های مذکور و نمایندگان محترم سازمان حسابرسی بررسی شد.

در این نشست بندهای گزارش حسابرسی صورت‌های مالی سازمان تامین اجتماعی و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر بررسی و اعضای هیات امنا ضمن تصویب تکالیفی در راستای حذف بندهای مذکور در سنوات آتی، صورت‌های مالی آن صندوق‌ها را مصوب نمود.

شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این نشست، گفت: با توجه به وعده داده شده امروز شاهدیم که صورت‌های مالی سازمان تامین اجتماعی و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به روز رسانی شده است. همچنین امیدواریم سایر صندوق‌های بازنشستگی تابعه‌ی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز بتوانند به سرعت صورت های مالی خود را در بازه زمانی تعیین شده به هیات امنا ارائه دهند.

گفتنی است بررسی صورت‌های مالی صندوق های بیمه‌ای و بازنشستگی در برخی از موارد با تاخیر انجام می شد اما  با توجه به تاکیدات و دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به روز رسانی صورت های مالی صندوق های تابعه این وزارتخانه در دستور کار هیات امنا قرار گرفت.

بر همین اساس سازمان تامین اجتماعی به عنوان یکی از بزرگترین و مهمترین صندوق‌های بیمه ای و بازنشستگی کشور موفق شد برای نخستین  بار و پس از ۴۱ سال صورت‌های مالی خود را به روز رسانی کند . این در حالی است که صورت های مالی صندوق بیمه اجتماعی  کشاورزان، روستاییان و عشایر نیز به روز رسانی شده و صندوق بازنشستگی کشوری و صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد نیز مکلف به ارسال صورت‌های مالی معوق خود به هیات امنا جهت تصویب و بروز رسانی آن ظرف سه ماه آینده شده اند  .

در این جلسه سطوح دستمزدی سال ۱۳۹۹ صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان وعشایر نیزبررسی و به تصویب اعضای هیات امنا رسید.