به‌روز شده در: ۱۵:۴۴ - ۹ فروردين ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۹۳۶۷
تاريخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۵
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
رضوانی‌فر:
تولید ۳۵۰ هزار لیتر محلول و ژل ضدعفونی‌کننده دست توسط شستا
مدیرعامل شستا با تشریح اقدامات انجام شده برای مقابله با ویروس کرونا، از تولید ۳۵۰ هزار لیتر محلول و ژل ضدعفونی‌کننده دست (بر پایه الکل)، دومیلیون و ۶۰۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی‌کننده سطوح (بر پایه آب اکسیژنه یا آب ژاول)، ۵.۵ میلیون عدد قرص کلروکین فسفات و شش تن ماده موثره هیدروکسی کلروکین از سوی شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین خبر داد.
به گزارش ایلنا، «محمد رضوانی‌فر» ادامه داد: این تولیدات در چهار بخش محلول‌ها و ژل‌های ضدعفونی‌کننده دست (بر اساس پروتکل سازمان جهانی بهداشت)، محلول‌ ضدعفونی‌کننده سطوح بر پایه آب اکسیژنه و آب ژاول (جهت ضدعفونی محیط)، داروهای موثر در درمان بیماری کرونا (منطبق با آخرین پروتکل درمان (WHO ) و توزیع بدون محدویت دارو و محلول‌های ضدعفونی‌کننده در تعطیلات نوروز انجام شده است.

مدیرعامل شستا ادامه داد: شرکت‌های ره‌آورد تامین، زاگرس فارمد پارس، شیمی‌دارویی‌داروپخش، کاسپین تامین، ابوریحان، کارخانجات داروپخش و اکسیر در بخش تولید محلول‌ها و ژل‌های ضدعفونی‌کننده دست (بر اساس پروتکل سازمان جهانی بهداشت) فعال بودهاند.

وی افزود: همچنین شرکت‌های کلر پارس مجموعا با ظرفیت روزانه ۹۰.۰۰۰ لیتر و ره آورد تامین با ظرفیت روزانه ۲۵.۰۰۰ لیتر در زمینه تولید محلول‌ ضدعفونی‌کننده سطوح بر پایه آب اکسیژنه و آب ژاول (جهت ضدعفونی محیط) فعالیت دارند.  

مدیرعامل شستا گفت: در بخش تولید داروهای موثر در درمان بیماری کرونا (منطبق با آخرین پروتکل درمان) WHO شرکت پارس دارو با تولید ۵/۵ میلیون عدد قرص کلروکین فسفات ۱۵۰ میلی گرمی و خرید مواد برای تولید ۸ میلیون عدد قرص دیگر در فروردین ماه، شرکت تماد با تولید ۶ تن ماده موثره هیدروکسی کلروکین سولفات برای تولید قرص ۲۰۰ میلی گرمی این دارو در دو سایت تهران و مشهد و فروش آن به چند شرکت تولیدکننده این قرص در کشور برای تولید این محصول و خرید مواد بینابین برای تولید ۱۰ تن دیگر در سه ماهه اول سال ۱۳۹۹ اقدام کرده است و شرکت‌های توفیق دارو و ابوریحان با طراحی مدل سنتز و پره فرمولاسیون پنج داروی ضد ویروس موثر در درمان بیماران مبتلا به COVID-۱۹ و خرید مواد موثره با ارز نیمایی برای تولید محصولات در دو ماهه ابتدای سال ۱۳۹۹ فعالیت کرده‌اند.

وی همچنین با اشاره به توزیع اقلام خاص غیر دارویی در خصوص کرونا در شرکت‌های توزیع تابعه شستا گفت: مجموعا ۶۸۳ هزار و ۱۸۵ لیتر محلول ضدعفونی دست و سطوح و ۶۲۲ هزار و ۹۵۰ عدد ماسک سه لایه توسط شرکت‌های توزیع اکسیر، داروپخش و هجرت توزیع شد.

رضوانی‌فر با اشاره به توزیع بدون محدویت دارو و محلول‌های ضدعفونی‌کننده در تعطیلات نوروز اقدامات شرکت‌های توزیع داروپخش، پخش اکسیر و پخش هجرت را نیز مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: باتوجه به هماهنگی‌های انجام شده هر سه شرکت بدون هیچ‌گونه محدویتی دارو و سایر اقلام موجود در سبد خود را در تمامی مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی توزیع و خدمات خود را حتی در تعطیلات نوروز بدون وقفه در سراسر کشور و به ویژه در استان‌های درگیر انجام داده‌اند.

مدیرعامل شستا در پایان تاکید کرد: همچنین از شروع این همه‌گیری، شرکت‌های فوق نقش بسزایی در توزیع محصولات مقابله با این بیماری را داشته‌اند.