به‌روز شده در: ۱۶:۲۴ - ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۹۶۲۴
تاريخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۷
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
پیمانکار: مزایای مزدی در حال پرداخت است
کارگران شهرداری قروه: فقط یک میلیون تومان عیدی گرفتیم، مزایای مزدی را ندادند
کارگران شهرداری قروه با انتقاد از عدم پرداخت عیدی و مزایای مزدی قانونی خود گفتند: پیمانکار فقط یک میلیون تومان عیدی به حساب ما ریخته است.
جمعی از کارگران شهرداری قروه در استان کردستان که در بخش‌های مختلف پاکبانی و فضای سبز مشغول به کار هستند، در تماس با خبرنگار ایلنا، از عدم پرداخت حق و حقوق خود انتقاد کردند.

این کارگران پیمانکاری می‌گویند: بابت عیدی سال گذشته، فقط یک میلیون تومان به حساب ما واریز شده است؛ این درحالیست که طبق قانون باید بیش از سه میلیون تومان عیدی می‌گرفتیم. در عین حال بابت 4 درصدِ جمعه کاری و اضافه کارِ سال گذشته از کارفرما طلبکاریم و مشخص نیست چه زمانی قرار است این مطالبات مزدی ما پرداخت شود.

این کارگران که تعداد آنها حدود صد نفر است، خواستار پرداخت مزد و مزایای مزدی براساس قانون هستند؛ این درحالیست که لطفی (پیمانکار شهرداری قروه و کارفرمای کارگران) در رابطه با پرداخت مزایای مزدی کارگران به ایلنا می‌گوید: عیدی کارگران پرداخت شده است.

او در پاسخ به این سوال که آیا عیدی را براساس موازین قانونی پرداخت کرده، می‌گوید: مطابق قانون، عیدی کارگران را پرداخت کردیم.

لطفی افزود: در رابطه با اضافه‌کاری و چهار درصد اضافه‌ی کار در روزهای جمعه نیز، در حال پرداخت هستیم و انشالله در روزهای آینده همه معوقات مزدی کارگران واریز خواهد شد.