به‌روز شده در: ۰۸:۲۱ - ۱۸ خرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۱۰۹۴
تاريخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
نحوه ارائه تعهدات و خدمات بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی از اول خرداد مشخص شد
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با صدور دستور اداری جدیدی، نحوه خدمت‌رسانی مراکز بیمه‌ای و درمانی این سازمان از اول خرداد را اعلام کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، در این دستور اداری ضمن اشاره به رسیدگی به موقع به درخواست‌های بیمه‌شدگان، رضایت‌مندی مخاطبین و جلوگیری از ازدحام کاری، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا در خصوص فاصله‌گذاری اجتماعی و پیشگیری از تجمع مراجعین و ایجاد شرایط مناسب جهت برگزاری جلسات، رعایت مسائل زیر از سوی واحدهای اجرایی مورد تاکید قرار گرفته است:

1‌- از تاریخ 01‌/03‌/1399 جلسات کمیسیون‌های پزشکی،شوراهای پزشکی، پزشکان معتمد و مراکز معاینات اولیه متقاضیان موارد خاص بیمه‌ای دایر می‌شود. بنابراین شعب این سازمان موظفند کمافی‌السابق نسبت به معرفی بیمه‌شدگان به کمیسیون‌های پزشکی و مراجع بررسی استراحت پزشکی و معاینات اولیه اقدام کنند.

2‌- آندسته از گواهی استراحت‌های پزشکی که امکان بررسی و تائید آنها با توجه به مدارک و مستندات درمانی فراهم است، مقرر شد صرفاً در خرداد ماه سال جاری توسط شورای پزشکی بدون حضور بیمه شده، پرونده مورد رسیدگی قرار گیرد. لازم به ذکر است پس از خاتمه فرجه زمانی مذکور می‌بایست طبق روال عادی اقدام شود.

3‌- پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری بیمه‌شدگانی که استراحت پزشکی خود را در فاصله زمانی 10‌/12‌/1398 لغایت تاریخ صدور این دستور اداری( 29 اردیبهشت) به واحدهای اجرائی سازمان ارائه و اطلاعات مربوطه نیز در سامانه تعهدات کوتاه‌مدت ثبت شده باشد و همچنین برای متقاضیانی که طی بازه زمانی مذکور در درگاه خدمات غیرحضوری درخواست خود را ارائه نموده‌اند، مشروط به اینکه مدت استراحت 30 روز و یا کمتر بوده و استراحت خاتمه یافته و تداوم نداشته باشد درصورت حصول سایر شرایط مقرر در بخشنامه شماره 14 امورفنی بیمه‌شدگان، نیازی به طرح این موارد در مراجع پزشکی سازمان نبوده و درصورت رعایت سایر مقررات صدور سند قطعی و تسویه حساب بلامانع است. بدیهی است مقررات این بند شامل افرادی که استراحت‌های خود را پس از صدور این دستور اداری ارائه می‌نمایند و همچنین مشمولین بندهای (4) و (5) نکات راهبردی بخشنامه موصوف نمی‌شود.

4‌- آن دسته از متقاضیان ادامه بیمه با ماهیت غیراجباری که در فاصله زمانی10‌/12‌/1398 لغایت تاریخ صدور این دستور اداری بدون انجام معاینات پزشکی اولیه در ردیف بیمه‌پردازان قرار گرفته‌اند، لازم است با هماهنگی ادارات کل و مدیریت‌های درمان به تدریج و حداکثر لغایت شهریور ماه سال جاری به مراجع مربوطه معرفی تا تعیین تکلیف شوند.

5‌- بیمه‌شدگانی که پایان مهلت اعتراض آنان به رای کمیسیون پزشکی بدوی پس از تاریخ 1‌/12‌/98 بوده و موفق به ثبت اعتراض خود نشده‌اند، در صورت مراجعه حداکثر لغایت شهریور ماه سال جاری امکان ابلاغ مجدد رای و ثبت اعتراض فراهم است.

6‌- کماکان اخذ اثر انگشت در کلیه قراردادها و فرم‌های مربوط به فرآیندهای ارائه خدمات بیمه‌ای ضرورتی نداشته لیکن در جهت جلوگیری از تبعات حقوقی ضمن احراز هویت، متقاضیان می‌بایست نسبت به درج نام، نام خانوادگی و امضای فرم‌های مربوطه اقدام نمایند.         

7‌- سایر تمهیدات و تسهیلاتی که تا پایان اردیبهشت ماه پیش‌بینی شده بود (مهلت مقرر در برگ پرداخت بیمه‌شدگان خاص و توافقی، بازرسی‌های مرتبط با بیمه‌شدگان و کارگاهی، کارت هوشمند رانندگان و ...) می‌بایست از تاریخ 01‌/03‌/1399 طبق روال عادی و با رعایت کلیه ضوابط مربوطه انجام پذیرد.