به‌روز شده در: ۰۸:۲۱ - ۱۸ خرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۱۱۵۴
تاريخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۸
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران:
۳۰ هزار کارگر در مازندران مشمول بیمه بیکاری شدند
بسته معیشتی کرونا (مبلغ ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان) ویژه افراد شدیداً آسیب پذیر در استان بوده که برای ۳۵ هزار و ۷۹ خانوار مازندرانی طی چهار ماه انجام شده و این مبلغ در ماه مبارک رمضان دو برابر شده است.
به گزارش ایلنا، دومین جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران به میزبانی صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر مازندران با حضور  اصغری (مدیر کل و رئیس شورای هماهنگی)، مدیران کل عضو شورا و مسئولان روابط عمومی دستگاه‌های عضو شورا در سالن جلسات ساختمان شهید نوری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برگزار شد.

مدیرکل و رئیس شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در این جلسه طی سخنانی اظهار کرد: با توجه به شعار سال وظیفه مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تحقق جهش تولید بسیار مهم است.

کامران اصغری افزود: با تعامل همیشگی اعضای شورای هماهنگی برای توسعه استان تلاش ویژه‌ای خواهیم داشت و عملکرد بسیار خوب این مجموعه در چند سال گذشته نشان از توانایی بالا در استان دارد.

وی ضمن تبریک هفته ارتباطات و روابط عمومی بر ضرورت به روز رسانی شیوه‌های فعالیت روابط عمومی‌ها تأکید کرد و ادامه داد: به جای روابط عمومی یک طرفه، باید روابط عمومی دو طرفه و گفت‌وگو محور غیررسمی شکل بگیرد؛ در این مدل جایگاه شبکه‌های اجتماعی برجسته و از نقش ارزشمند فضای مجازی به خوبی استفاده می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به اینکه روابط عمومی باید حال سازمان را خوب کند، خاطرنشان کرد: فعالیت روابط عمومی‌ها باید بر اساس افق‌سازی هوشمندانه باشد که این قضیه باعث پویایی فعالیت این جایگاه خواهد شد و انتقال درست اخبار به مرور زمان باعث افزایش سرمایه اجتماعی خواهد شد.

اصغری درباره طرح‌های معیشتی در دوران کرونا گفت: بسته معیشتی کرونا (مبلغ ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان) ویژه افراد شدیداً آسیب پذیر در استان بوده که برای ۳۵ هزار و ۷۹ خانوار مازندرانی طی چهار ماه انجام شده و این مبلغ در ماه مبارک رمضان دو برابر شده است.

وی پرداخت بیمه بیکاری به مشمولان را از دیگر اقدامات در ایام کرونا اعلام کرد و افزود: تاکنون بیش از ۳۷ هزار نفر در سامانه اعلام شده ثبت نام کردند که ۳۰ هزار و ۲۵۶ نفر مشمول شناخته شدند که به محض تأمین اعتبار لازم اقدام می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: در طرح خرید اعتباری اضطراری (تسهیلات تا سقف دو میلیون تومان) ناشی از شیوع کرونا ویژه اقشار آسیب‌پذیر فاقد درآمد ثابت به سه گروه کارگران ساختمانی، رانندگان و دستفروشان و کارگرانی که اصناف آن‌ها به خاطر کرونا تعطیل شده یا آسیب دیده‌اند وام حمایتی داده می‌شود.

وی از پرداخت تسهیلات یک میلیون تومانی ویژه یارانه بگیران خبر داد و گفت: پرداخت وام ۱۲ درصدی به ۱۳ کسب و کار آسیب دیده از کرونا به شرط حفظ اشتغال از خردادماه آغاز می‌شود.

باقری معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران نیز در این جلسه اظهار کرد: تاکنون ۱۸ تعاونی که در حوزه تولید لوازم بهداشتی ماسک، گان بیمارستانی و دستکش در ایام کرونا فعالیت داشتند شناسایی شدند.

وی افزود: طی مکاتباتی که با وزارتخانه انجام شد ۱۱ تعاونی برای دریافت تسهیلات با نرخ سود پایین‌تر معرفی شدند و در حال شناسایی سایر تعاونی‌های هستیم که در ایام کرونا تولیدات داشتند که متقاضی تسهیلات بلاعوض و کم‌بهره هستند.

مدیرکل بهزیستی مازندران نیز با اشاره به اینکه ۱۶۳ هزار خانوار در استان تحت پوشش بهزیستی هستند و در ۱۱۱ مرکز شبانه روزی سالمندان و معلولان نگهداری می‌شوند.

فرزاد گوهردهی بیان کرد: ۲۶ مرکز توانبخشی شبانه‌روزی در استان داریم.

وی با اشاره به اینکه بهزیستی استان همزمان با سراسر کشور ازابتدای ماه مبارک رمضان پویش همدلی مومنانه را اجرا کرد  و در مرحله اول  این پویش ۸۰ سبد غذایی از طرف کارکنان بهزیستی سراسر استان در میان نیازمندان توزیع شد، ادامه داد: در مراحل بعدی ۳ هزار و ۵۰۸ بسته مواد غذایی در این رزمایش در سراسر استان در میان نیازمندان توزیع شد.

گوهردهی با اشاره به توزیع ۱۴ هزار و۶۲۱ سبد حمایتی درمیان جامعه هدف بهزیستی تصریح کرد: از ابتدای ماه مبارک رمضان و تشکیل پویش همدلی مومنانه تاکنون بسته‌های مواد غذایی و  بهداشتی جمعا به ارزش بیش از ۳۵ میلیارد ریال در بین گروه‌های آسیب‌پذیر و مددجویان بهزیستی توزیع شده و این طرح تا پایان ماه رمضان ادامه دارد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای مازندران نیز گفت: باتوجه به شیوع ویروس کرونا در کشور مربیان و کارآموزان مراکز دولتی و آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای استان مازندران پا‌به‌پای سایر نهادهای ذی‌ربط گام‌هایی برای تأمین تجهیزات بهداشتی درمانی مورد نیاز عموم مردم و مراکز درمانی وارد میدان شدند تا نقش خود را به نحو احسن ایفا و شعار مهارت در خدمت سلامت را تحقق بخشند.

سیدحسین درویشی بیان کرد: در طی ۶۰ روز با ۵۸۱ نفر مربی و کارآموز مراکز دولتی و آموزشگاه‌های آزاد در ۱۶۰ واحد آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای مازندران توانستند یک میلیون و ۲۷۳ هزار و ۲۶۰ عدد ماسک تولید و در اختیار ستاد مبارزه با این ویروس قرار دهند.

درویشی تصریح کرد: آموزش فنی و حرفه‌ای مازندران برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اقدامات گسترده‌ای را بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام داد که علاوه بر تولید ماسک می توان به تهیه و تولید البسه کادر درمان ۵۲٫۱۸۸ دست، دستکش ۲۲٫۱۹۳ جفت، لوازم بهداشتی اداری ۳۲۸۰ عدد، ملافه بیمارستانی ۹۰۰۰ تخته، مواد ضدعفونی ۶۰۲۵۰ لیتر، کلاه ۹۰۰۵ عدد، شیلد صورت ۳۳۳۱ عدد، لوازم بهداشتی بیمارستانی ۱۹۹۲۱ عدد، پکیج ارزاق ۱۰۰۴ بسته و کمک‌های نقدی به مبلغ ۴۷۳٫۳۰۰٫۰۰۰ریال در طی این ۶۰ روز اشاره کرد.

جعفری مدیر صندوق بازنشستگی کشوری در مازندران، باقری مدیر امور شعب بانک رفاه استان، احمدی مدیر امور شعب بانک توسعه تعاون استان، خورشیدی مدیر درمان تامین اجتماعی استان و محمودی مدیرکل تامین اجتماعی استان در این جلسه اقدامات مهم در مقابله با کرونا را تشریح کردند.

اولین جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در سال ۹۹ با توجه به شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار شده بود.