به‌روز شده در: ۰۸:۲۱ - ۱۸ خرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۱۲۳۵
تاريخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۵
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
نورمحمدی:
انتصابات مدیریتی در تامین اجتماعی تنها با شرکت در آزمون
مدیرکل تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد: انتصاب در پست‌های مدیریتی این سازمان صرفا از طریق شرکت در آزمون کتبی و سپس مصاحبه و ارزیابی صورت می‌گیرد.
به گزارشاداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، «عباس نورمحمدی» گفت:  انتصاب در سمت‌های مدیریتی این سازمان تنها از میان افرادی انجام می‌شود که در آزمون کتبی و مصاحبه تخصصی امتیازات لازم را کسب کرده باشند.

وی افزود: بر همین اساس با ابتکار مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، در دی ماه سال گذشته با همکاری سازمان سنجش آزمونی به منظور «شناسایی مدیران آینده» این سازمان برگزار شد و نفرات برتر هر استان که بالاترین امتیاز را به دست آوردند به این سازمان معرفی شدند که در صورت موفقیت در مراحل بعدی شامل مصاحبه و ارزیابی می‌توانند در سمت های مدیریتی به کار گرفته شوند.

مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد برقراری نظام شایسته گزینی، دسترسی عادلانه و برابر همه کارکنان برای فرصت‌های ارتقای شغلی و تصدی سمت‌های مدیریتی و توسعه بهره‌وری و کارایی نیروی انسانی را از اهداف این طرح بیان کرد و گفت: در انتصاب مدیران و مسوولان بخش‌های بیمه‌ای و درمانی این سازمان، نتایج آزمون کتبی، نتایج کانون‌های ارزیابی و سوابق و تجارب افراد ملاک عمل خواهد بود.

وی با بیان اینکه با این کار، همکارانی که برای سطوح مدیریتی دارای قابلیت و توانمندی کافی باشند و واجد پذیرش مسولیت تشخیص داده شوند در شرایطی کاملا عادلانه، علمی و تخصصی شناسایی و ارزیابی می‌شوند، گفت: تامین اجتماعی سازمانی عمومی با کارکردهای تخصصی و ارایه‌کننده خدمات بیمه‌ای و درمانی به 44 میلیون نفر از جمعیت کشور است و دانش علمی و تخصصی، توانایی مدیریتی، تجربه و شایستگی افراد نقش مهمی در پویایی و موفقیت آن دارد و لذا واگذاری مدیریت‌ها در سطوح گوناگون جز با لحاظ ملاک‌های یاد شده امکان‌پذیر نخواهد بود.