به‌روز شده در: ۲۳:۰۰ - ۱۷ تير ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۱۶۵۳
تاريخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۸
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
نتایج جلسه شورایعالی کار مشخص شد:‌
افزایش حداقل مزد ۲۶ درصد، حق مسکن ۳۰۰ هزار تومان/ پایه سنوات ۱۰۰ هزار تومان
در جلسه امروز شورایعالی کار، حق مسکن کارگری ۳۰۰ هزار تومان و حداقل مزد از ۲۱ درصد به ۲۶ درصد افزایش یافت؛ این درحالیست که پایه سنوات از ۱۷۵ هزار تومان به ۱۰۰ هزار تومان رسید.
به گزارش کارگر نیوز، جلسه رسمی شورایعالی کار بعد از حدود هفت ساعت بحث و چانه‌زنی پیاپی، دقایقی پیش خاتمه یافت.

در این جلسه، حق مسکن کارگری از ۱۰۰ هزار تومان به ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافت؛ در عین حال مبلغ حق سنوات که تا پیش از این، ۱۷۵ هزار تومان بود به ۱۰۰ هزار تومان کاسته شده و ۷۵ هزار تومان تفاوت آن به حداقل دستمزد افزوده شد؛ با این حساب، حداقل دستمزد کارگران در سال ۹۹، ۲۶ درصد افزایش یافت.

پیش از این، افزایش حداقل دستمزد ۲۱ درصد بود؛ نمایندگان کارگری بر این باور بودند که به دلیل عدم شمولیت عام مزایای مزدی مانند حق سنوات، همه کارگران این مزایا را دریافت نمی‌کنند و بهتر است که میزان افزایش دریافتی روی حداقل حقوق اعمال شود. برهمین اساس، از میزان حق سنوات کارگری کاسته شده و بر مبلغ افزایش حداقل دستمزد افزوده شده است.

برای سایر سطوح نیز حدوداً ۷۵ هزارتومان به دریافتی ماهانه افزوده شد؛ ضمن اینکه سایر سطوح مزدی نیز شامل افزایش ۲۰۰ هزار تومانی حق مسکن می‌شوند.

با این حساب، دریافتی کارگر بدون فرزند و بدون سابقه، حدوداً به ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان می‌رسد.

نظرات بینندگان
واقعا خسته نباشتید و متاسفم براتون چند درصد کارگران شامل 26 درصد 1.5 میلیون که چیز زیادی هم نیست میشوند!!! 75 تومن از سنوات برداری بزاری روی پایه!!!!! در تورم بالای 80 درصد. در حالیکه طی دو سال اخیر حقوق کارمندان دولت بیش از 200 درصد افزایش داشته افزایش کارگران که بیشتر آنها سایر سطوح هستند و از تحصیل کردگان کشور به 17 درصد هم نمی رسد!!!! واقعا چه جلسه ای و چه رایزنی گویا نماینده کارگران ابوموسی عشری و نماینده دولت عمرعاص است این اسمش توافق نیست و اگر به اصطلاح نماینده کارگران توافق کرده اند آنها نماینده واقعی کارگران نیستند!!! تا کی باید کشور به سمت چند شغلی و دلالی و دزدی پیش برود چرا نباید با یک شغل حلال زندگی آبرومندی داشته باشیم آقای روحانی و دولتش کاملا در جهت خلاف فرمایشات مقام معظم رهبری و افزایش رونق تولید و سیاستهای افزایش جمعیتی پیش می روند البته کلا دولت ایشان شده ساز مخالف، از نمایندگان محترم مجلس درخواست ورود به حقوق کارگران را داریم و افزایش حقوق زیر میزان تورم اعلامی و حداقل معیشت لازم به هیچ عنوان مورد تایید جامعه کارگری نیست و نخواهد بود!!!
یعنی خداوکیلی پیش خودتون دلتون خوشه که 5 درصد بردید بالا...اگه نماینده واقعی کارگر باشید انصراف میدید از شغلتون اگرم صادق نباشیدبا خودتون و خدای خودتون و اهل شعار که بحثش جداست...بخدا به درگاه خدا باید تاوان پسبدید