به‌روز شده در: ۰۸:۰۳ - ۲۴ تير ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۲۴۱۱
تاريخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۶
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
/ سخنگوی مخابرات: بررسی مطالبات را آغاز کرده‌ایم
کارکنان و بازنشستگان مخابرات خواستار پرداخت قانونی حقوق و مزایا شدند
یک فعال صنفی مخابرات از درخواست همکاران خود برای اجرای قانون و پرداخت مطالبات آنها خبر داد.
میثم باقری (رئیس انجمن صنفی کارگری کارکنان مخابرات استان قم و عضو شورایعالی هماهنگی تشکل‌های عالی مخابرات) در تماس با خبرنگار ایلنا، درخواست کارکنان رسمی مخابرات و همچنین بازنشستگان این وزارتخانه را در حوزه پرداخت مطالبات مورد تاکید قرار داد. 

باقری در ارتباط با خواسته‌های این گروه گفت: مهم‌ترین خواسته ما اجرای بدون تنازل تمامی بندهای آیین‌نامه استخدامی مصوب ۸۹ هیات مدیره مخابرات بر مبنای تعهدات مندرج بند شش صورتجلسه هیات وزیران در سال ۸۵  است که این تعهدات، ملاک واگذاری مخابرات به بخش غیردولتی بود. بر مبنای این تعهدات بایستی عین حقوق و مزایای که کارفرمای دولتی به کارکنان می‌پرداخت، توسط کارفرمای خصوصی پرداخت شود. آیین‌نامه استخدامی که در سال ۸۹ تصویب شده برمبنای همین تعهدات بوده است که در واقع شرط واگذاری مخابرات به بخش غیردولتی همین تعهدات است.

به گفته این فعال صنفی، اجرای کامل قانون جامع خدمت‌رسانی به ایثارگران و تبدیل صندوق بازنشستگی کارکنان مدیریت خدمات کشوری بر مبنای ماده ۲۱ قانون مدیریت خدمات کشوری، از دیگر مطالبات مخابراتی‌ها است.

سخنگوی شرکت مخابرات ایران نیز ضمن تایید این موضوع، در ارتباط با خواسته‌های کارکنان گفت: ما در حال بررسی مطالبات کارکنان هستیم و نتیجه را به زودی اعلام می‌کنیم.