به‌روز شده در: ۰۸:۰۳ - ۲۴ تير ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۲۴۱۴
تاريخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۸
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
کاشفی:
تعداد بیکاران کرمانشاه ۲ برابر میزان اعلامی است
عضو هیات رئیسه اتاق ایران، از بیکاری نزدیک به 13 هزار نفر بر اساس درخواست ثبت شده برای بیمه بیکاری در استان کرمانشاه یاد کرد و گفت: به نظر می‌رسد تعداد واقعی افراد بیکار شده حدود دو برابر این عدد یعنی نزدیک به 26 هزار نفر باشد.
به گزارش اتاق بازرگانی ایران؛ «کیوان کاشفی» در میزگرد تخصصی تأثیر کرونا بر اقتصاد استان کرمانشاه، از بیکار شدن نزدیک به 13 هزار نفر بر اساس درخواست ثبت شده برای بیمه بیکاری در استان یاد کرد و گفت: به نظر می‌رسد تعداد واقعی افراد بیکار شده حدود دو برابر این عدد یعنی نزدیک به 26 هزار نفر باشد که البته با بازگشایی برخی کسب‌وکارها تعدادی از این افراد بیکار به شغل خود برگشته‌اند.

این فعال اقتصادی اظهار کرد: برخی حوزه‌ها از جمله برخی صنایع و واحدهای تولیدی و همچنین بخش کشاورزی از ابتدا متحمل زیان چندانی نشدند اما اکنون با طولانی شدن انسداد مرزها، کاهش حدود 46 درصدی صادرات در سه‌ماهه امسال و کاهش تقاضا، شاهد زیان اقتصادی برای این بخش‌ها هم هستیم.

رئیس اتاق کرمانشاه با بیان اینکه هر استانی فرهنگ اقتصادی مختص به خود را دارد، یادآور شد: در کرمانشاه نیز راهکارهایی که برای کاهش پیامدهای اقتصادی کرونا اندیشیده می‌شود باید متناسب با همین فرهنگ اقتصادی باشد.

عضو هیات رئیسه اتاق ایران، خسارت‌های اقتصادی ناشی از شیوع بیماری کرونا در استان کرمانشاه را حدود سه هزار میلیارد تومان برآورد کرد و گفت: این خسارت‌ها باید برای عادی‌سازی وضعیت جبران شوند؛ اما در شرایط فعلی، سخت‌ترین کار پیشنهاد راهکار برای جبران بخشی از خسارت‌های اقتصادی ناشی از کرونا است.