به‌روز شده در: ۱۶:۱۸ - ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۲۷۹۶
تاريخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
در استان مرکزی اتفاق افتاد؛
افزایش ۲۰ درصدی افراد تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی روستاییان
مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان مرکزی، از افزایش ۲۰ درصدی تعداد افراد تحت پوشش این صندوق در سه ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه قبل خبر داد و افزود: این افزایش در راستای تحقق شعار جهش تولید و بهره‌مندی اقشار مولد از خدمات بیمه‌ای انجام شد.
به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، محمدصادق زهدی در نشست خبری که به مناسبت پانزدهمین سال تاسیس صندوق برگزار شد، افزود: سال گذشته به یک‌هزار و ۱۰۰ نفر از مستمری‌بگیران این صندوق در استان تسهیلات ۳۰ میلیون ریالی پرداخت شد و پیش‌بینی می‌شود این تسهیلات تا پایان سال به همه مستمری‌بگیران صندوق پرداخت شود.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان مرکزی با اشاره به اقدامات پیشگیرانه این صندوق در راستای مقابله با کرونا، گفت: اقدامات و برنامه‌هایی برای کمک به آسیب‌دیدگان از بیماری داشتیم و در این خصوص سامانه‌ای طراحی شده است و اگر اعضای این صندوق به کرونا مبتلا شده باشد، می‌توانند با ارسال عدد ۵ به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۲۷ درخواست خود را ثبت کنند.

زهدی افزود: به مستمری بگیران مبتلا به کرونا که عضو صندوق هستند، تسهیلات ۳۰ میلیون ریالی اعطا می‌شود و بیمه‌شدگان عضو نیز در صورت ابتلا به کرونا، کمک بلاعوض دریافت خواهند کرد.

او با اشاره به عملکرد موفق صندوق بیمه این استان گفت: صندوق بیمه این استان از سال ۹۶ تاکنون با افزایش ۱۳۰ درصدی در جذب بیمه‌شدگان جدید همراه بوده و در سال گذشته مقام اول جذب استان را به خود اختصاص داده است.

زهدی اظهار داشت: بیش از  ۳۰۰ هزار نفر از جمعیت یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفری استان مرکزی را روستائیان تشکیل می‌دهند و تا پایان سال ۹۸، تعداد  ۵۸ هزار و ۶۲۳ نفر از جمعیت روستایی این استان جذب این صندوق شده‌اند و حدود ۹ هزار و ۶۳ از بیمه‌شدگان این استان نیز مستمری‌بگیر هستند. همچنین این صندوق در سال گذشته حدود ۳۰ میلیارد ریال از معوقات مستمری‌بگیران را پرداخت کرد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان مرکزی گفت: شهرستان شازند رتبه اول مستمری‌بگیران این صندوق را در استان دارد و کمترین تعداد مستمری‌بگیران این صندوق در شهرستان محلات است.

او تاکید کرد: دولت نگاه اقتصادی و درآمدزایی به این صندوق ندارد و هدف اصلی آن، حمایت از کشاورزان، روستائیان و عشایر است.