به‌روز شده در: ۱۶:۱۸ - ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۲۸۶۷
تاريخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۴
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
آبایی:
کرونا به ۱۷ هزار راننده در استان مرکزی خسارت وارد کرد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: بر اساس آمار موجود، ۲۱ هزار واحد کسب و کار در استان مرکزی به واسطه ویروس کرونا دچار آسیب شده‌اند که بیش از ۱۷ هزار مورد آن مربوط به رانندگان حمل و نقل عمومی درون و برون شهری این استان است.
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی، «محمدتقی آبایی» از بانک‌های عامل این خواست که روند پرداخت تسهیلات جبران کرونا در بخش حمل و نقل عمومی درون و برون شهری را سرعت دهند.

وی بیان کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، ضمانت این قشر برای دریافت تسهیلات جبران خسارات کرونا یک سفته است و انتظار است بانک‌های عامل در این راستا همکاری مطلوبی داشته باشند و این تسهیلات را با سرعت پرداخت کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: رقم تسهیلات در نظر گرفته شده برای رانندگان حمل و نقل درون و برون شهری به ازای هر نفر ۶۰ میلیون ریال است.

آبایی عنوان کرد: ۱۴رسته شغلی آسیب دیده از کرونا در کشور مشخص شده که زیرمجموعه این رسته‌ها بیش از یک میلیون واحد کسب و کار را شامل می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی افزود: دولت نگاه ویژه‌ای به حمایت از واحدها و صنوف آسیب‌دیده از کرونا دارد و تاکنون گام‌های بلندی در این خصوص برداشته شده است.