به‌روز شده در: ۱۱:۳۳ - ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۳۲۴۲
تاريخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۴
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
پایان پذیرش بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان تامین اجتماعی اهواز
مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان از پایان پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستان بزرگ تامین اجتماعی امیرالمومنین (ع) اهواز خبر داد و گفت: با توجه به کاهش تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا در اهواز با هماهنگی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از این پس بیماران مبتلا به ویروس کرونا در این بیمارستان پذیرش و بستری نمی‌شوند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، صادق جلیلی ضمن تقدیر از تلاش مدافعان سلامت در طول این مدت، اظهار داشت: با تصمیم ستاد مقابله با ویروس کرونا و دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، بیمارستان تامین اجتماعی امیرالمومنین (ع) اهواز به همراه چهار بیمارستان دیگر اهواز از گردونه پذیرش بیماران کرونایی خارج شدند.

مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان با بیان اینکه از جمله تأکیدات جهت کاهش زنجیره انتقال کرونا فاصله‌گذاری و کاهش تردد مردم در اجتماع است، گفت: بعد از هفته ها که آمار مبتلایان به این بیماری بالا بود و با تلاش مسئولان و همت بلند مردم در خصوص رعایت دستورالعمل های بهداشتی و عدم شرکت در تجمعات و مراسمات و همچنین استفاده حداکثری از ماسک، خوشبختانه سیر شیوع بیماری حالت نزولی به خود گرفت و تعداد موارد بستری و بیماران سرپائی در استان کاهش پیدا کرد.

 جلیلی به بستری ۲۳۶۳ بیمار مبتلا و مشکوک در بیمارستان های تامین اجتماعی و پذیرش سرپایی ۱۹هزار و ۹۶۰ نفر در مراکز غربالگری و درمانگاه حاد تنفسی در استان اشاره کرد و عنوان داشت: بیمارستان امیرالمومنین (ع) اهواز از ۲۷ اردیبهشت ۹۹، به صورت کامل در اختیار بیماران کرونایی قرار گرفت و با بهره گیری از سه بخش عادی با ۸۰ تخت  و ۲ بخش ICU با ۱۸ تخت  و با استفاده از تمام ظرفیتها در اختیار بیماران کووید _ ۱۹ بود.

او گفت: در حال حاضر تعداد ۳۳ بیمار کرونایی بستری هستند که به محض بهبود کامل از بیمارستان ترخیص خواهند شد.

او تصریح کرد: در صورت نیاز، بخش ICU  همچنان در خدمت مبتلایان به این بیماری باقی خواهد ماند.

 جلیلی بر آمادگی مراکز درمانی تامین اجتماعی در صورت اعلام دانشگاه علوم پزشکی برای پذیرش مجدد بیماران کووید _ ۱۹ تاکید کرد و گفت: این فرصت ایجاد شده، زمان مناسبی برای تجدید قوای کادر درمان که حقیقتا از هیچ کوششی دریغ نکردند و همچنین تقویت زیر ساخت‌های بیمارستانی است.

او اظهار امیدواری کرد در صورت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط مردم، این بیماری از کشور رخت ببندد و دیگر شاهد این ویروس منحوس در زندگی مردم نباشیم.