به‌روز شده در: ۱۶:۴۶ - ۱۰ مهر ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۳۶۵۴
تاريخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
هادی ساداتی//
کارگران ساختمانی امیدی به تسهیلات حمایتی ندارند!
نایب رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی می گوید بسیاری از کارگران ساختمانی و روزمزد درگیر کرونا شده و در قرنطینه قرار گرفتند ولی چون از تسهیلات حمایتی ایام کرونا یا بیمه بیکاری کرونا محروم شده اند، ناچارند که برای تامین معاش یومیه در چنین شرایطی به کار ادامه دهند.
به گزارش کارگر نیوز؛ هادی ساداتی، درباره تاثیر کرونا بر پروژه ها و فعالیت‌های ساختمانی پس از گذشت پنج ماه گفت: در حال حاضر به طور نسبی مشغول کار هستیم و توقف کامل نداریم، از طرفی پروژه ها به طور قطعی انجام نمی شود و می توان گفت که حدود ۶۰ درصد کارها راه اندازی شده و کارگران ساختمانی مشغول کارند.

رعایت فاصله اجتماعی به دلیل کار فیزیکی سخت است

وی ادامه داد: متاسفانه در صنف کارگران ساختمانی نمی توان فاصله اجتماعی را رعایت کرد چون محیط کار کوچک است و افراد با یکدیگر مرتبط هستند و باید به هم وسیله یا مصالح بدهند لذا فاصله اجتماعی به دلیل نوع کار چندان رعایت نمی شود؛ البته کارگران ساختمانی ناچارند در این شرایط با وجود هوای گرم از ماسک استفاده کنند که آن هم مشکلاتی را برایشان ایجاد می کند چون در حال انجام کار فیزیکی هستند و نیاز به اکسیژن و تنفس دارند و تعرق، ادامه کار را برایشان سخت می کند.

نایب رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی درعین حال از ابتلای بسیاری از کارگران ساختمانی به کرونا خبر داد و گفت: متاسفانه بیشتر کارگران ساختمانی درگیر کرونا شدند و مدتی به قرنطینه رفتند اما چون باید رزق و روزی خانواده هایشان را فراهم کنند، برای تامین اجاره بها و معاش یومیه ناچار به کار بازگشتند.

کارگران ساختمانی امیدی به تسهیلات حمایتی ندارند!

به گفته ساداتی، کارگران ساختمانی دیگر امیدی به تسهیلات حمایتی ندارند و تنها از طریق بسته های معیشتی که توسط خیرین یا ستاد اجرایی فرمان امام و بسیج اقتصادی بین آنها توزیع شد مورد حمایت قرار گرفتند و از تسهیلات حمایتی کرونا محروم ماندند و بیمه بیکاری ایام کرونا هم به آنها تعلق نگرفت.

وی گفت: علیرغم پیگیری هایی معاونت رفاه وزارت کار در این زمینه صورت داد به دلیل آنکه برای گروه کارگران ساختمانی از سوی دولت کمکی در نظر گرفته و ابلاغ نشد، اعتباری هم در اختیار این معاونت قرار نگرفت که از طریق آن کارگران ساختمانی حمایت شوند.

به گزارش ایسنا، ویروس کرونا در ماههای اخیر فعالیت بسیاری از کسب و کارها را مختل کرده که در این بین صاحبان مشاغل خدماتی و کارگران ساختمانی و روزمزد بیشترین آسیب را از کرونا متحمل شده و معیشت آنها به شدت تحت تاثیر قرار گرفته است.