به‌روز شده در: ۱۷:۲۲ - ۶ بهمن ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۳۶۷۴
تاريخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
مدیرکل تعاون استان:
جامعه کارگری استان مرکزی درگیری زیادی با کرونا نداشته است
مرکزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: خوشبختانه جامعه کارگری استان درگیری زیادی با ویروس کرونا نداشته است.
محمدتقی آبایی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: در همان روزهای ابتدایی شیوع این ویروس، در نخستین جلسه ستاد کرونا، دستورالعمل بهداشتی برای قشر کارگری تدوین و مصوب و از طریق ادارات شهرستان به تمامی واحدهای کارگاهی ابلاغ و تاکید شد که در صورت ادامه فعالیت باید دستورالعملی شامل ۱۵ بند را رعایت کنند.

وی افزود: مقرر شد هر روز بازدیدهای دوره ای توسط بازرسین از شرکت ها انجام و در صورت مشاهده تخلف، تذکر لازم داده شود و در نهایت در صورت عدم اجرای اقدام موثر، واحد متخلف به مراجع قضایی معرفی شود که خوشبختانه تا به امروز هیچ شرکتی در بحث مقابله با کرونا به مراجع قضایی معرفی نشده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: خوشبختانه برخی شرکت ها نیز در خصوص تامین ملزومات بهداشتی مربوط به کرونا فعال شدند که نشان از دغدغه مند بودن جامعه کارگری نسبت به مشکلات جامعه دارد.

آبایی بیان کرد: از دهم اسفند سال گذشته تا اواخر فروردین ماه ۹ هزار نفر در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کردند که از این تعداد حدود هشت هزار نفر مشمول دریافت بیمه بیکاری ناشی از کرونا شدند و در سطح کشور نیز تقریبا ۶۰۰ هزار نفر در این سامانه ثبت نام کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل، افزایش ۱۰ برابری داشته، اما خوشبختانه در ماه‌های بعد این ثبت نام ها تعدیل شد.

وی اضافه کرد: مقرر شد ۵۵ درصد قانون کار در ۲۰ روز اسفند، فروردین و اردیبهشت به این افراد پرداخت شود و پس از اردیبهشت ماه در صورت تداوم بیکاری، طبق قانون بیمه بیکاری حق بیمه پرداخت می‌شود که این افراد مجدد باید اطلاعات خود را در سامانه بارگزاری کنند.

آبایی افزود: دولت مصوب کرد پنج هزار میلیارد تومان به صندوق بیمه بیکاری در این خصوص کمک کند که تاکنون ۱۸۰۰ میلیارد تومان محقق شده است.