به‌روز شده در: ۱۲:۱۴ - ۲۸ شهريور ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۳۶۸۴
تاريخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
بازنشستگان مشاغل پرخطر متضرر شده‌‌اند!
انتقاد بازنشستگان از عدم توجه به سابقه سخت و زیان‌آور در همسان‌سازی
بازنشستگان سخت و زیان‌آور از عدم توجه به سابقه سختی کار در محاسبات همسان‌سازی انتقاد دارند.
پس از صدور فیش‌های متناسب‌سازی توسط سازمان تامین اجتماعی، بازنشستگان در تماس با خبرنگار ایلنا از نحوه محاسبه همسان‌سازی انتقاد کردند به خصوص بازنشستگان سخت و زیان‌آور که سابقه سختی کار آنها در همسان‌سازی در نظر گرفته نشده است.

یکی از این بازنشستگان می‌گوید: من به خاطر سختی و زیان‌آور بودن شغلم، ۳۴ روز حقوق می‌گیرم اما در همسان‌سازی ۲۰ روز در نظر گرفته شده است یعنی سابقه سختی کار را به هیچ‌وجه در نظر نگرفته‌اند. این مساله باعث شده که حدود یک میلیون تومان از آنچه باید، کمتر دریافتی داشته باشم.

این بازنشسته از مراجعات مکرر به کانون‌های بازنشستگی و همچنین سازمان تامین اجتماعی خبر می‌دهد و می‌گوید: به من گفته بودند تفاوت مساله نهایت صد یا دویست هزار تومان است اما حالا که فیش‌ها صادر شده، فهمیدم حدود یک میلیون تومان متضرر شده‌ام.

بازنشستگان سخت و زیان‌آور که عموماً در کارگاه‌های بسیار پرخطر و دشوار از قبیل معادن مشغول به کار بوده‌اند؛ از رویه موجود انتقاد بسیار دارند. این بازنشستگان معتقدند اتفاقی که افتاده، آنها را از حقوق ابتدایی خود محروم ساخته است؛ سالها کار دشوار در معادن یا یک کارگاه سخت و بعد، نایده گرفته شدن این سابقه.

آنها می‌گویند: بعد از سالها کار سخت نباید سازمان تامین اجتماعی حق و حقوق ما را پایمال سازد؛ این عادلانه نیست.