به‌روز شده در: ۱۶:۲۸ - ۲۹ مهر ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۴۸۱۲
تاريخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۷
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
/ دستمزد یک‌سوم سبدِ معیشت است!
انتظار کارگران برای برگزاری جلسه شورایعالی کار با موضوع ترمیم دستمزد
کارگران در انتظار برگزاری جلسه شورایعالی کار با موضوع ترمیم مزد هستند.
به گزارش ایلنا، علیرغم وعده و وعیدهای قبلی، در آخرین جلسه شورایعالی کار که در شهریورماه برگزار شد، بحث ترمیم دستمزد یا بهبود معیشت کارگران اصلاً مورد بحث قرار نگرفت اما به گفته‌ی آیت اسدی (عضو کارگری شورایعالی کار) دولتی‌ها وعده دادند  در جلسه بعدی حتماً بهبود معیشت کارگران، دستور اصلی نشست خواهد بود.

حالا کارگران در انتظار برگزاری جلسه شورایعالی کار هستند؛ جلسه‌ای که باید به بحث در مورد راهکارهای بهبود معیشت کارگران و بازنشستگان اختصاص داشته باشد. پیش از این نیز، رئیس سازمان بازرسی کشور از وعده وزیر کار برای ترمیم مزد در نیمه دوم سال خبر داده بود. حال سوال اینجاست که آیا در مهرماه جلسه سه‌جانبه برگزار خواهد شد؟ آیا در این جلسه مزد ترمیم خواهد شد؟!

از آنجا که براساس الزامات قانون کار، حداقل ماهی یکبار باید جلسات شورایعالی کار برگزار شود، اعضای کارگری این شورا در انتظار برگزاری نشست در نیمه اول مهرماه هستند؛ آنها می‌گویند تنها دستورکار جلسه باید بهبود معیشت کارگران باشد چراکه تورم ماه‌های قبل، سطح پوشش دستمزد را به یک‌سوم سبد معیشت خانوار تنزل داده است.  

به گفته‌ی آیت اسدی، در نشست پیشین شورایعالی کار نیز موضوع ترمیم دستمزد یا جبران قدرت خرید از دست رفته توسط گروه کارگری طرح شده است.

نظرات بینندگان
بنده در سازمان دولتی قرارداد کارگری دارم از زمستان سال گذشته تاکنون این نهاد دولتی چندین بار حقوق کارمندان رسمی و پیمانی خود را بهبود دادند طوری که حداقل 50 درصد افزایش حقوق گرفتند این موارد در تمام ادارات دولتی اجرا شده است نمایندگان کارگران چرا این موارد را برای کارگران از دولت درخواست نمی کنند چرا دولت وضعیت کارمندان خودش را بهبود میدهد اما هیچ رسیدگی به افراد دارای قرارداد کارگری نمی کند!!!!!