به‌روز شده در: ۱۹:۳۷ - ۸ آبان ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۴۹۹۲
تاريخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۷
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
گروه‌های شغلی آرامستان‌ها سخت و زیان‌آور شدند
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور، از موافقت شورای عالی حفاظت فنی با کلیات الحاق گروه‌های شغلی کارکنان آرامستان‌های کشور که مباشرتا با اموات در ارتباطند به مشاغل سخت و زیان‌آور گروه "ب" خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت کشور، مهدی جمالی‌نژاد گفت: در یکصد وشصت و سومین جلسه شورای عالی حفاظت فنی که هفتم مهر ماه در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل شد، موضوع سخت و زیان آوری مشاغل کارکنان شاغل در آرامستان‌ها مطرح و در نهایت با موافقت این شورا کارکنان آرامستان‌های کشور جز مشاغل سخت و زیان گروه «ب» قرار گرفتند و سایر مشاغلی که بصورت غیرمباشرت می‌باشند، از طریق کمیته‌های استانی می‌توانند موضوع را طرح و پیگیری نمایند.

وی با اشاره به پیگیری‌های وزیر محترم کشور در زمینه این موضوع ابراز امیدواری نمود که با اجرایی شدن این مصوبه حمایت‌های لازم از کارکنان خدوم آرامستان‌ها صورت گیرد.

شایان ذکر است به موجب تبصره (۲) ماده (۷۶) قانون تامین اجتماعی، مشاغل گروه (الف) مشاغلی هستند که با تدابیر فنی و مهندسی صفت سخت و زیان‌آور از آن شغل کاهش یا حذف می‌شود. در صورتی که این مشاغل ظرف دو سال الزام به بهینه‌سازی محل استاندارد برای شغل مربوطه نکنند، سازمان تامین اجتماعی کلیه خسارات وارده بابت بازنشستگی پیش از موعد را از کارفرما وصول می‌نماید.

همچنین مشاغل گروه (ب) با هیچیک از تدابیر و تمهیدات فنی، امکان کاهش یا حذف صعوبت و زیان‌آور بودن شغل نمی‌شوند که در قانون ۱۴ مورد احصاء شده که با مصوبه اخیر شورای عالی حفاظت فنی به ۱۵ مورد ارتقاء یافت.