به‌روز شده در: ۱۹:۳۷ - ۸ آبان ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۵۰۴۶
تاريخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۹
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
ایجاد ۲۵۰۰ صندوق خرد دیگر تا ۱۴۰۰/
تسهیل وام‌دهی به روستاییان
رئیس صندوق کارآفرینی امید گفت: تا سال آینده ۲۵۰۰ صندوق خرد دیگر باید ایجاد کنیم که به این ترتیب تعداد صندوق‌های خرد کشور به ۵ هزار عدد می‌رسد.
اصغر نوراله زاده در گفت وگو با خبرنگار مهر در مورد صندوق‌های خرد، اظهار داشت: تاکنون ۲۴۷۰ صندوق خرد ایجاد کرده‌ایم و آنطور که برنامه‌ریزی شده تا سال آینده، باید با ایجاد ۲۵۰۰ صندوق دیگر، تعداد صندوق‌های خرد کشور را به ۵ هزار صندوق برسانیم.

رئیس صندوق کارآفرینی امید افزود: هزار عدد از این صندوق‌ها با همکاری سازمان بسیج در قالب تعاونی تشکیل خواهد شد و هزار عدد دیگر نیز با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و ۵۰۰ عدد دیگر نیز با همکاری وزارت کشور تشکیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه صندوق‌های خرد به نوعی نظام تأمین مالی محلی هستند، گفت: از این به بعد به جای اینکه اهالی روستا به صندوق کارآفرینی مراجعه کنند و وام با ضمانت‌های ما بگیرند، از این صندوق‌های خرد وام با ضمانت‌های محلی می‌گیرند و شاید چک و سفته هم ندهند و می‌توانند بر اساس شناختی که از هم دارند وام را از صندوق بگیرند.

نوراله زاده افزود: شخصی که نیاز به سم، بذر، وسیله یا هر چیز دیگری دارد با مراجعه به صندوق‌های خرد سریع و راحت وام را می‌گیرد، اما اگر به صندوق کارآفرینی مراجعه کند شاید ۶ ماه در صف بماند.

وی ادامه داد: مدیرعامل سفته به ما داده است و افراد سپرده گذاشته‌اند از این رو متعهدند و مشکلی ایجاد نمی‌شود.
کد خبر