به‌روز شده در: ۱۳:۴۹ - ۲ خرداد ۱۴۰۱
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۵۸۰۵
تاريخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
دو ماه مزد ناجیان غریق مازندرانی هنوز پرداخت نشده است
حدود هزار ناجی غریق سواحل دریای مازندران از تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی ابراز نارضایتی کردند. آن‌ها مدعی‌اند به‌رغم دریافت دو ماه از طلب‌های خود در روز‌های گذشته، هنوز دو ماه دیگر طلبکارند.
به گزارش ایلنا، منابع کارگری در مازندران از مطالبات مزدی حدود هزار ناجی غریق سواحل دریای مازندران در حالی خبر می‌دهند که آنها در روزهای گذشته دو ماه از طلب خود را دریافت کرده‌اند.

یکی از ناجیان غریق در این‌باره گفت: حدود هزار ناجی غریق از اول خرداد ماه امسال تا پایان شهریور به مدت چهار ماه در طرح سالم‌سازی دریا بکارگیری شدند که هیچ یک از مطالبات مزدی خود را دریافت نکرده بودند. تقریبا یک هفته پیش با تامین منابع مالی (حدود یک ونیم میلیارد تومان) دو ماه از مطالبات ناجیان غریق پرداخت شد.

به گفته وی؛ در حال حاضر طلب ناجیان غریق مربوط به حقوق تیر و شهریور ماه است.

وی افزود: ناجیان غریق مستقر در طرح‌های سالم‌سازی دریا، هر سال تابستان به میلیون‌ها گردشگر که به مازندران سفر می‌کنند خدمت ارائه می‌دهند اما پرداخت حقوق ناچیز آن‌ها از محل اعتبارات استانی صورت نمی‌گیرد.

به ادعای این ناجی غریق؛ طی چهار ماه فعالیت در سال جاری، ناجیان غریق نزدیک به ۵۴۰ نفر را نجات داده‌اند.

وی افزود: متاسفانه برای حقوق ناجیان غریق در استان‌های شمالی، اعتباری وجود ندارد و ما باید برای پیگیری دریافت طلب حداقلی خود از جیب هزینه کنیم.