به‌روز شده در: ۱۶:۴۲ - ۶ اسفند ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۷۹۱۰
تاريخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۳
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
عضو هیات مدیره مجمع کارگران استان تهران
چرا مدیران ارشد توهم شفافیت دارند
رئیس کمیته پایش و شفافیت مجمع نمایندگان کارگران استان تهران گفت : باید بگویم اگر ساختار غلط باشد هر فردی در ساختار قرار بگیرد نتیجه غلط خواهد بود. ساختارها و ارکان اصلی نیاز به اصلاح دارند و به غلط انتخاب مدیران برای مالکیت دارایی های کارگران توسط دولت‌ها انجام میشود.
رضا توسلی رئیس کمیته پایش و شفافیت مجمع نمایندگان کارگران استان تهران در گفتگو با خبرنگار کارگر نیوز از طرح تحقیق و تفحص شرکت سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی "شستا" دفاع نموده و از کلیه فعالیت های مجلس انقلابی در راستای شفافیت حمایت کرد و خواستار امتداد برچیده شدن انتصابات سفارشی در هیات مدیره مجموعه شستا  شد.

این فعال کارگری گفت :بایستی با صدای رَسا گفت که سازمان تامین اجتماعی توان دریافت مطالبات خود را از دولت‌ها ندارد و در این خصوص اقدام اجرایی انجام نداده است. پس از بورسی شدن شرکت شستا هم اعتنایی به قانون ابلاغی حاکمیت شرکتی که توسط سازمان بورس اوراق بهادار از ۱۳۹۹/۰۱/۰۱ لازم الاجرا اعلام شده است را تاکنون جرا نکرده و با فریب اذهان شعار شفافیت را داده است و در ادامه پا روی قوانین سازمان بورس گذاشته است ولی با کمال وقاحت منافع شرکای اجتماعی خود را نادیده گرفته است.

“چرا مدیران ارشد توهم شفافیت دارند”

چرا هیچ‌گاه زیر بار اجرای تمام و کمال قانون حاکمیت شرکتی که نتیجه رعایت شفافیت واقعی را در پی دارد نمیروند و دلیل آن  را نیز بیان نمیکنند؟

عضو هیات مدیره مجمع کارگران استان تهران گفت : باید بگویم اگر ساختار غلط باشد هر فردی در ساختار قرار بگیرد نتیجه غلط خواهد بود. ساختارها و ارکان اصلی نیاز به اصلاح دارند و به غلط انتخاب مدیران برای مالکیت دارایی های کارگران توسط دولت‌ها انجام میشود.

چرا و به چه دلیل همه نهادهای نظارتی در خصوص عدم اجرای قانون حاکمیت شرکتی تاکنون سکوت کرده اند، هیچ اقدامی در خصوص اصلاح اساسنامه برای اجرای کامل قوانین انجام نشده است، ادامه سکوت اجهاف در حق سهامداران و ناعدالتی برای کارگران که مالک اصلی شستا هستند به شمار میرود.

نماینده کارگران گفت همواره شفافیت حاصل رعایت کامل قوانین است. هیات مدیره شستا از اولین روز عرضه اولیه و بورسی شدن تا امروز هیچ‌گاه قانون حاکمیت شرکتی ابلاغی سازمان بورس اوراق بهادار را رعایت نکرده است. حق شرکای اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضایع شده است. توسلی در ادامه مطرح کرد، چرا سازمان حسابرسی در گزارش سالانه حسابرس مستقل خود از شرکت سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی (شستا) به این مورد با اهمیت اشاره نکرده است؟

در ادامه روند رسانه ای شدن طرح تحقیق و تفحص از شرکت شستا، استعفای قابل تامل مدیرعامل بزرگترین هلدینگ زیرمجموعه‌ی شستا صورت گرفته است.

بایستی پرسید چرا بعد از انتشار خبر طرح تحقیق تفحص مجلس از شستا خبر استعفای مدیرعامل بزرگترین هلدینگ زیرمجموعه آن رسانه‌ ای شده، این خبر برای همه و نهادهای نظارتی گُمانه زنی های مختلف را قوی خواهد کرد.

نمایندگان کارگران و شرکای اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اقدامی به سوی شفافیت و پاسخگویی مدیران حمایت کرده و میکند همگام با اجرای مفاد اساسنامه و جایگاه قانونی خود با حفظ استقلال و احقاق حق کارگران گام برداشته و برمیدارند

توسلی بیان کرد برخی ها دلخوش به شعار شفافیت و رونمایی نمادین از سامانه شفافیت هستند، ولی بدون دعوت شرکای اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیهوده است.

دومینوی اشتباه در تصمیم گیری در سازمان تامین اجتماعی و شرکت‌های زیرمجموعه مشهود است و از طرفی همه سهامداران شستا ناراضی هستند.