به‌روز شده در: ۱۶:۴۲ - ۶ اسفند ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۷۹۶۵
تاريخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
/ مشکلات این کارخانه در جلسه سران سه قوه مطرح می‌شود
بازدید بازرس ویژه وزیر کار از کارخانجات مخابراتی ایران
بازرس ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مشکلات کارخانجات مخابراتی ایران زیمنس در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور و حتی در جلسه اقتصادی سران ۳ قوه مطرح می‌شود.
به گزارش ایلنا، کریم یاوری در بازدید از کارخانجات مخابراتی ایران (زیمنس) خدمت به عرصه تولید و بنگاه‌های اقتصادی را در شرایط کنونی امر مهمی دانست و گفت: رفع مشکلاتی که اکنون زیمنس با آن مواجه است از چند طریق ممکن خواهد بود.

وی افزود: طرح موانع کنونی پیش روی این واحد تولیدی باسابقه که اغلب در حوزه بانکی است در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور باید با جدیت دنبال شود. وی ادامه داد: در صورت‌عدم نتیجه و رفع نشدن مشکلات این کارخانه این ظرفیت وجود دارد که با تصویب اعضای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور، مشکلات این واحد تولیدی در جلسه اقتصادی سران قوا مطرح و برای رفع آن چاره‌اندیشی شود.

مشاور و بازرس ویژه وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگر سخنان خود گفت: ظرفیت اشتغالزایی زیمنس بسیار بیشتر از وضعیت کنونی است و این واحد تولیدی قادر است برای بیش از ۴ هزار نفر بصورت مستقیم شغل ایجاد کند در صورتی که اکنون به دلیل موانع و مشکلات پیش روی این واحد با کمتر از ۱۰ درصد ظرفیت و اشتغال حدود ۴۰۰ نفر مشغول به فعالیت است.

رفع مشکلات تولید مهمترین ضرورت کنونی

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس نیز در حاشیه این بازدید گفت: رفع مشکلات واحدهای تولیدی مهمترین نیاز اقتصادی کنونی کشور و استان است. سهراب مختاری افزود: زیمنس ظرفیت ممتازی نه تنها در سطح استان بلکه در سطح کشور و منطقه است و این درخواست اکنون وجود دارد که رفع این موانع با جدیت در پایتخت دنبال شود.

وی ادامه داد: این واحد تولیدی ظرفیت ممتازی برای کشور است و این امکان وجود دارد که در صورت‌عدم رفع موانع این واحد تولیدی در ستاد رفع موانع تولید کشور موضوع در جلسه اقتصادی سران ۳ قوه مطرح و برای آن چاره‌اندیشی شود.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس با بیان اینکه زیمنس ظرفیت ایجاد ۴ تا ۵ هزار شغل را دارد گفت: کمک به راه اندازی خط تولید و توسعه این واحد تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی نیز می‌تواند به ایجاد اشتغال پایدار بیانجامد.

وی با اشاره به برخی مطالبات کارگران زیمنس که از گذشته وجود داشته تاکید کرد: به مشکلات کارگران این واحد تولیدی و سایر کارخانجات باید با نگاه انسان دوستانه و اجتماعی نگریست و پیاده‌سازی این نوع نگاه موضوع مهمی است که باید در فرهنگ کار بیشتر به آن توجه شود.