به‌روز شده در: ۱۳:۴۹ - ۲ خرداد ۱۴۰۱
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۶۴۴۳۴
تاريخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۵
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
مطالبات مزدی کارگران پروژه سد کوهرنگ سه پرداخت نشد
کارگران شاغل در پروژه ساخت تونل و سد بتنی دو قوسی کوهرنگ ۳ استان چهار محال بختیاری، حدود ۹ ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده، دارند.
به گزارش ایلنا، کارگران شاغل در پروژه ساخت تونل و سد بتنی دو قوسی کوهرنگ ۳ استان چهار محال بختیاری، حدود ۹ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده، دارند.

به گفته کارگران، آن‌ها از طریق یک شرکت تامین نیرو با نظارت شرکت آب و منطقه‌ای اصفهان در منطقه روستایی «چگاله» روی رودخانه «بیرگان» مشغول کارند. شرکت پیمانکار علاوه بر تاخیر در پرداخت مطالبه مزدی آن‌ها، اخیرا ساخت این پروژه عمرانی را متوقف کرده است.

این کارگران که از ابتدای فروردین ماه سال جاری حقوق خود را از کارفرما طلبکارند، گفتند: پیمانکاری که ما در استخدامش هستیم حدود نه‌ماه حقوق سال جاری به ما بدهکار است. همچنین کارگران با ۱۰ تا ۱۱ سال سابقه کار به دلیل دارا بودن قراردادهای یک ماه هنوز فاقد امنیت شغلی هستند.

این کارگران اظهار داشتند: در سال جاری فقط یک ماه حقوق دریافت کرده‌ایم که آنهم مشخص نیست مربوط به کدام ماه می‌شود. در عین حال از همه مزایای قانونی کار بی‌بهره بوده و اضافه‌کاری کارگران نیز محاسبه نمی‌شود.

به نقل از این کارگران گفته می‌شود؛ در این پروژه عمرانی که از فروردین سال ۹۱ آغاز شده است، در ابتدا بیش از ۱۵۰۰نفر مشغول کار بودند که به مرور با محدود شدن کار، تعداد کارگران هم کمتر شد.

کارگران در ادامه افزودند: طی چند سال گذشته که با چند شرکت پیمانکاری همکاری شغلی داشته‌ایم، بخشی از مطالبات‌مان در زمان هر یک از این پیمانکاران پرداخت نشده است به همین دلیل تعدادی از همکاران در پیگیری مطالبات معوقه خود به اداره کارشکایت کرده اند.

کارگران شاغل در پروژه سد کوهرنگ سه درباره وضعیت پرداخت حق بیمه خود نیز گفتند: جدا از حقوق معوق شده، چندین ماه حق بیمه کارگران به تامین اجتماعی پرداخت نشده است.

کارگران پیمانی پروژه سد کوهرنگ سه خواستار آن هستند تا مدیرعامل آب منطقه‌ای اصفهان در مقام کارفرمای اصلی چاره‌ای برای تامین منابع مالی این پروژه عمرانی و پرداخت دستمزد نیروی کار بیندیشد. آن‌ها گفتند: اگر قرار است مشکلات به همان صورت قبل استمرار داشته باشد، کارگران امنیت شغلی خود را از دست می‌دهند.

این کارگران گفتند: وقتی برای پیگیری مشکلاتمان به دفتر پیمانکار مراجعه می‌کنیم، با بی‌توجهی مسئولان این شرکت روبرو می‌شویم.

کارگران پروژه سد کوهرنگ سه همچنین مدعی شدند: کارفرما در پرداخت مطالبات معوقه کارگران هیچ عکس‌العملی جدی از خود نشان نمی‌دهد و ما با رسانه‌ای کردن مشکلاتمان منتظریم شاید مسئولان استانی حرکتی از خود نشان دهند.