به‌روز شده در: ۱۸:۵۳ - ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۶۵۶۳۶
تاريخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۲
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
یک فعال کارگری:
حالِ «داروگر» خوب نیست
محمدرضا فرزعلیان گفت: اگر مسئولان به داد شرکت داروگر نرسند، این شرکت به زودی نفس‌های آخر را می‌کشد.
به گزارش ایلنا، مدتی‌ست کارگران شرکت قدیمی داروگر به عدم پرداخت حقوق و مزایای مزدی معترضند؛ این شرکت که روزگاری یکی از غول‌های تولید لوازم بهداشتی بود، به گفته‌ی محمدرضا فرزعلیان (رئیس کانون شوراهای محور غرب و شمال غرب تهران) نفس‌هایش به شماره افتاده و اگر به دادش نرسند، به زودی به انتها می‌رسد.

او اضافه می‌کند: کارگران این شرکت در سال جدید حقوق نگرفته‌اند؛ در واقع از ابتدای سال ۱۴۰۱ برایشان نه حقوق رده شده نه بیمه؛ این نیروها چندماه است که بدون دستمزد به سر می‌برند و همین مساله مشکلات بسیار برای آن‌ها به وجود آورده است.

فرزعلیان با بیان اینکه «تلاشی برای احیای این شرکت باسابقه و قدیمی صورت نمی‌گیرد» اضافه می‌کند: طبق اخبار دریافتی، مدیریت شرکت در سال جدید چند بار مواد اولیه از وزارت صنایع تحویل گرفته اما حتی یک روز هم تولید نداشته‌اند؛ این کارخانه در تمام مدت به حالت نیمه تعطیل بوده است.

به گفته‌ی این فعال کارگری، داروگر از زمانیکه خصوصی شده، دچار بیماری است و  امروز نفس‌های آخر را می‌کشد و احتیاج به اکسیژن از طرف مسئولان امر دارد تا از مرگ آن جلوگیری شود.

فرزعلیان تاکید می‌کند که روزگار کارگران این شرکت بدون حقوق به سختی می‌گذرد؛ هرچه هم اعتراض می‌کنند به جایی نمی‌رسند گویا اراده‌ای برای احیای داروگر نیست.

او اضافه می‌کند: کارگران این شرکت شب‌ها به دستفروشی و نگهبانی در جاهای دیگر مشغول هستند و رئیس شورا شرکت، شب‌ها در پارکینگ خصوصی نگهبانی می‌د‌هد؛ از مسئولان می‌خواهیم به داد این نیروهای متخصص و باسابقه برسند آنهم وقتی تولید ۱۱۴ قلم جنس این کارخانه به ۴ قلم رسیده است.