به‌روز شده در: ۱۸:۵۳ - ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۶۵۶۳۸
تاريخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۴
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
درخواست کارکنان تعاونی‌های سهام عدالت شهرستانهای کشور برای تامین امنیت شغلی
کارکنان تعاونی‌های سهام عدالت شهرستان‌های خواستار تعیین تکلیف وضعیت شغلی ومطالبات معوقه خود شدند.
شماری از کارکنان تعاونی‌های سهام عدالت شهرستان‌های کشور در تماس با خبرنگار ایلنا، از تجمع امروز (چهارم تیر ماه) خود در بوستان پاستور مقابل نهاد ریاست جمهوری خبر دادند.

این کارکنان مهم‌ترین خواسته‌ی خود را «تعیین تکلیف وضعیت شغلی خود» عنوان کردند و افزودند: پس از ۱۶سال و فعالیت در ۳۵۳ دفاتر شرکت‌های تعاونی سهام عدالت در اقصی نقاط کشور، هنوز وضعیت شغلی و پرداخت مطالباتمان مشخص نشده است. در عین حال مطالبات مزدی، بیمه و سنواتی ما از سال ۹۸ به تاخیر افتاده است

یکی از افراد حاضر در تجمع گفت: اصلی‌ترین خواسته کارکنان سهام عدالت این است که نهاد ریاست جمهوری به وضعیت شغلی حدودا ۷۰۰ تا هزار نفر از کارکنان سهام عدالت کشور که بیش از نود درصد آن‌ها خانواده شهدا، جانبازان و مددجویان نهادهای حمایتی بهزیستی و کمیته امداد امام (ره) و از اقشار ضعیف جامعه هستند، رسیدگی کند.

او گفت: متاسفانه سازمان خصوصی‌سازی این افراد را رها کرده و نه برای آینده شغلی‌شان چاره‌اندیشی کرده و نه منابع مالی برای پرداخت حقوق و بودجه‌ای بابت جبران خدمات چهار سال اخیر آن‌ها تعیین کرده است.

طبق اظهارت وی؛ در میان شاغلین دفاتر سهام عدالت، زنان سرپرست خانوار و معلولین و رزمندگان فاقد شغل نیز وجود دارند.

وی در پایان تصریح کرد: ما کارکنان دفاتر سهام عدالت خواهان مشخص شدن وضعیت پرداخت مطالبات معوقه و تامین امنیت شغلی خود هستیم.