به‌روز شده در: ۰۹:۵۹ - ۱۸ بهمن ۱۴۰۱
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۶۶۱۷۶
تاريخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۳
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
«کارانه قاصدک» تعرفه‌گذاری نیست/
چرا سازمان نظام پرستاری کاری نمی‌کند؟
پرستاران می‌گویند با پرداخت علی‌الحساب کارانه قاصدک، نمی‌توانند ادعا کنند که تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری اجرایی شده و به سرانجام رسیده است.
به گزارش ایلنا، در روزهای اخیر علی‌الحساب کارانه قاصدک به حساب پرستاران بخش دولتی کشور واریز شده است؛ مبلغ ناچیزی که هیچ ربطی به تعرفه‌گذاری خدمات و پرداخت دقیق تعرفه‌ها ندارد. پرستاران از این پرداخت ناچیز انتقاد دارند و می‌گویند بازهم خلف وعده کردند و تعرفه‌گذاری را ناکام گذاشتند.

احمدی (پرستار شاغل در یک بیمارستان دولتی تهران) در این رابطه می‌گوید: ۱۵ سال و چند روز از تصویب قانون تعرفه‌گذاری گذشت؛ سازمان صنفی پرستاری یا همان نظام پرستاری کجا ایستاده است و برای پرستاران چه می‌کند؛ وقتی رئیس این سازمان یک‌جانبه نظام تعرفه‌گذاری را تدوین و با کمک وزارت بهداشت مصوب کرد، چرا پرستاران مشارکت داده نشدند و امروز که همان تعرفه‌گذاری بدون یال و دم و اشکم اجرا نمی‌شود، چرا اعتراضی صورت نمی‌گیرد؟

او ادامه می‌دهد: با انتشار اخبار واریز علی‌الحساب کارانه قاصدک که از آن به عنوان قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری یاد می‌کنند، پرستاران بیش از پیش ناراضی و معترض شدند؛ چرا در چنین شرایطی مسئولان سازمان نظام پرستاری صوری هم که شده استعفا نمی‌دهند یا خطاب به جامعه‌ی پرستاری کشور نمی‌گویند چه برنامه‌ای برای پیگیری مطالبات دارند؟

به گفته‌ی وی، پرداخت ناچیز کارانه قاصدک نمی‌تواند رضایت جامعه‌ی پرستاری کشور را جلب کند؛ وقتی بعد از پانزده سال بازهم بودجه و اعتبار برای تعرفه‌گذاری اختصاص ندادند، دیگر قرار نیست به فکر جامعه‌ی پرستاری باشند یا اقدامی صورت دهند.