به‌روز شده در: ۰۹:۵۹ - ۱۸ بهمن ۱۴۰۱
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۶۶۲۰۹
تاريخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۹
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
بازنشستگان آینده‌ساز بازهم خواهان تعیین تکلیف افزایش مستمری شدند
بازنشستگان آینده‌ساز خواستار افزایش قانونی مستمری سالیانه خود مطابق مصوبه قانونی شورای عالی کار هستند.
بازنشستگان صندوق آینده‌ساز در تماس با خبرنگار ایلنا، از دومین روز تجمع صنفی خود خبر دادند. این بازنشستگان امروز (ششم آذر) مقابل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حاضر شدند و درخواست رسیدگی به افزایش قانونی مستمری‌های خود را مطرح نمودند.

بازنشستگان این صندوق در مشمولیت قانون کار خواستار افزایش قانونی مستمری سالیانه خود مطابق مصوبه قانونی شورای عالی کار هستند.

حاضران در این تجمع صنفی خواستار اجرای مصوبه جلسه ۱۶ اسفند ماه ۱۴۰۰ هیات امنای این صندوق هستند که از ۹ ماه پیش در وزارت رفاه مسکوت مانده و باید برای اصلاح تبصره ذیل ماده ۴ اساسنامه این صندوق به شورای عالی رفاه برای تصویب ارسال می‌شد.

 بازنشستگان این صندوق عنوان می‌کنند در سال‌های اشتغال مطابق قانون کار و بیشتر از تامین اجتماعی بیمه پردازی کرده‌اند و علیرغم اینکه اساسنامه این صندوق، تکلیف مشمولیت آنها به قانون کار و رعایت حداقل‌های تامین اجتماعی مشخص کرده‌ است اما صندوق افزایش حقوق آنها را مطابق قانون کار به رسمیت نمی‌شناسد. این درحالیست که افزایش حقوق سالیانه کارمندان این صندوق خارج از قانون مطابق شورای عالی کار پرداخت شده است.

با عنایت به موافقت هیات امنای این صندوق و علیرغم اعمال افزایش مزد مصوب شورای عالی کار برای بازنشستگان سایر سطوح که ۳۸ درصد تعیین شده است آنها خواستار اعمال هرچه سریع‌تر برخورداری از افزایش حقوق متناسب با نرخ شورای عالی کار از ابتدای سال جاری هستند.