به‌روز شده در: ۱۰:۵۵ - ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۸۸۰۰
تاريخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۲:۳۶
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
چه کسانی در تامین‌اجتماعی استخدام میشوند
مديركل امور اداري صندوق تامين اجتماعي، گفت: بر اساس قانون 25 درصد سهميه استخدام به سهميه شاهد، و فرزندان جانبازان بالاي 25 درصد تعلق مي‌گيرد ....

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کارگر نیوز نوروزيان در نشست خبري تشريح جزييات استخدام پيماني 5 هزار و 777 نفر در بخش‌هاي بيمه‌اي و درماني صندوق تامين اجتماعي اظهار كرد: وزارت بهداشت در سال گذشته 33 هزار نيروي مورد نياز مجموعه خود را براي اجراي قانون بهره‌وري باليني استخدام كرد و صندوق تامين اجتماعي هم تمام تلاش خود را براي جذب نيروهاي مورد نياز تامين اجتماعي براي اجراي اين قانون انجام مي‌دهد.

با بيان اينكه تفاوت آنچناني ميان پرداختي‌هاي وزارت بهداشت و صندوق تامين اجتماعي به نيروهاي بخش درمان وجود ندارد گفت: تا پيش از اين ميزان دريافتي‌هاي كاركنان بخش درمان دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كمتر از صندوق تامين اجتماعي بود اما در سال گذشته يك فوق العاده‌اي به دانشگاه‌ها و كاركنان ستادي و غيرستادي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي تعلق گرفت و ميزان دريافتي آنان افزايش يافت اما تفاوت چنداني ميان دريافتي كاركنان بخش درمان دانشگاه‌هاي علوم پزشكي و صندوق تامين اجتماعي وجود ندارد.

نوروزيان در ادامه با بيان اينكه صندوق تامين اجتماعي خود برند بزرگ در كشور است،گفت: تامين اجتماعي به واسطه خدمت‌رساني به جامعه بيمه شده خود اعم از بازنشسته كارگر و غيره شرايط ويژه‌اي دارد و تنها نهاد عمومي غيردولتي كشور است. اجراي قانون بهره وري باليني در صندوق تامين اجتماعي در راستاي ارتقاي خدمات به بيمه‌شدگان است.

وي در ادامه با اعلام خبر تدوين ضوابط پرداخت مزاياي انگيزشي كاركنان تامين اجتماعي اظهار كرد:‌ اين امر در راستاي ارتقاي بهره‌وري هر چه بيشتر در كاركنان تامين اجتماعي در همه سطوح انجام مي‌شود.

مدير كل امور اداري صندوق تامين اجتماعي در ادامه تاكيد كرد: كمبود نيرو در گروه پرستاري صندوق تامين اجتماعي به سبب كمبود تعداد متقاضيان نيست بلكه اساسا تعداد فارغ التحصيلان رشته پرستاري در كشور كم است و اين موضوع در زمينه آقايان پرستار فارغ التحصيل شدت بيشتري دارد.

وي در ادامه عنوان كرد: جذب نيروها در تهران و شهرستان‌ها بر اساس نياز انجام مي‌شود مبناي توزيع نيروها ايجاد مراكز جديد، توسعه در بخش درمان و بيمه است. ضمن اينكه تفاوتي در جذب زن و مرد وجود ندارد و بر اساس نياز اعلام شده جذب نيروها انجام مي‌شود.

مديركل امور اداري صندوق تامين اجتماعي در بخش ديگري از سخنانش با بيان اينكه هيچ تفاوتي بين فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد ، پيام نور و علمي كاربردي در استخدام وجود ندارد عنوان كرد: هر فردي كه مدرك مورد تاييد وزارتين علوم تحقيقات و فناوري و وزارت بهداشت را داشته باشد مي‌تواند در اين آزمون شركت كند.

نوروزيان در ادامه با بيان اينكه جذب 5 هزار و 777 نفر نيرو در تامين اجتماعي در راستاي اجراي قانون بهره‌وري باليني و تكميل بخشي از نيروهاي مورد نياز در بخش درمان و بيمه صندوق تامين اجتماعي انجام مي‌شود اظهار كرد: اين امر با پيگيري‌هاي مديرعامل و موافقت هيات مديره و امنا محقق مي‌شود.

نوروزيان افزود: تفاوت آزمون استخدام سال جاري با سال گذشته در اين است كه در ازمون سال جاري تمام مجوزها به صورت استخدام پيماني است.

وي در ادامه با اعلام جذب سه هزار و 13 نفر از استخدام‌شدگان اعم از پرستار، بهيار، كمك بهيار، ماما، كاردار اتاق عمل در بخش درمان عنوان كرد: اين افراد براي مراكز ملكي تازه تاسيس تامين اجتماعي و تكميل كادر بخش‌هاي تخصصي اشافه شده به بيمارستان‌ها به كار گرفته مي شوند.

وي در ادامه با بيان اينكه ساير استخدام شدگان مربوط به بخش بيمه هستند گفت:‌در سال گذشته تعداد بيمه‌شدگان تامين اجتماعي افزايش يافته ضمن اينكه پيش‌بيني‌ها در سال جاري براي افزايش سه درصدي بيمه شدگان است و با جذب اين افراد كمبود نيرو در بخش بيمه مرتفع مي‌شود.

وي در ادامه با باين اينكه شعب بيمه‌اي سازمان بر اساس ارتقاي تيپ نياز به نيرو پيدا مي‌كنند اظهار كرد: ارتقاي تيپ شعب بر اساس تعداد افرادي كه بيمه مي‌شوند، تعداد افرادي كه مستمري مي‌گيرند انجام مي‌شود.

استخدام در تامين اجتماعي تسهيل مي‌شود

مديركل امور اداري صندوق تامين اجتماعي در ادامه با بيان اينكه در اين آزمون تسهيلات ويژه‌اي براي داوطلبان قائل شده‌ايم عنوان كرد: حداقل معدل داوطلبان در مقطع ديپلم، فوق ديپلم و ليسانس 12 در مقطع فوق ليسانس 14 اعلام شده است ضمن اينكه سن استخدام شدگان هم افزايش يافته به اين ترتيب كه در مقطع ديپلم استخدام شدگان حداكثر 25 سال، مقطع فوق ديپلم و ليسانس حداكثر 30 سال و فوق ليسانس حداكثر 32 سال تعيين شده است. علاوه بر اين دوره خدمت آقايان به اين سن اضافه مي‌شود و مشروط بر اينكه سن استخدام شدگان از 35 سال بيشتر نشود و اين بدان معني است كه سه سال سن ارفاقي نيز به سن متقاضيان افزوده مي‌شود.

نوروزيان در ادامه با بيان اينكه حداكثر سن براي پزشكان 40 سال در نظر گرفته شده است عنوان كرد: براي داوطلبان بهياري، شرط معدل حذف شده است و حداكثر سن سي سال در نظر گرفته شده است چرا كه در بخش بهياري شديدا كمبود نيرو داريم و نيرو مورد نياز است.

وي در ادامه با بيان اينكه بر اساس قانون 25 درصد سهميه استخدام به سهميه شاهد، و فرزندان جانبازان بالاي 25 درصد تعلق مي‌گيرد گفت: به بنياد شهيد اعلام شده تا نيروهاي واجد شرايط را به تامين اجتماعي اعلام كند و اين افراد از آزمون استخدامي معاف هستند و پس از معرفي براي طي مراحل به مراكز گزينش معرفي مي شوند.

وي در ادامه با خبر اعمال سهميه سه درصدي معلولان گفت: به سازمان بهزيستي اعلام شده است تا اين سه درصد را به صندوق تامين اجتماعي اعلام كند ضمن اينكه سه درصد سهم از كل سهميه تعداد كمي را شامل مي‌شود و ممكن است در برخي از استان‌ها واجد شرايط نداشته باشد و شرط اعمال اين سهميه داشتن توانايي جسمي براي تحمل رنج كار تخصصي است كه توسط كارشناسان سازمان احراز مي‌شود.

مديركل امور اداري صندوق تامين اجتماعي همچنين با اعلام خبر آغاز ثبت‌نام اينترنتي از طريق پورتال سازمان به آدرس tamin.ir و sso.ir از 11 خرداد ماه اظهار كرد: اين افراد مي‌توانند وجه 20 هزار توماني ثبت نام خود را از طريق شبكه شتاب پرداخت كنند و ثبت نام تا 20 خرداد ماه ادامه دارد و تا 21 خرداد ماه داوطلبان مي‌توانند پروندده خود را ويرايش كرده و روزهاي 23 و 24 خرداد ماه پرينت كارت ورود به جلسه به صورت اينترنتي صادر مي‌شود و روز پنجشنبه 25 خرداد ماه آزمون در مركز استان‌ها برگزار مي‌شود.

نوروزيان در ادامه تصريح كرد: در گروه پزشكي و دندانپزشكي سهم سوالات اختصاصي 70 و و سوالات عمومي 30 و تاكيد بر روي تخصص كاربردي و عملي افراد است. و در گروه غيرپزشكي سهم سوالات تخصصي 60 و سهم سوالات عمومي 40 درصد است.

نوروزيان افزود: در آزمون سال جاري سعي مي شود در بسته مشاغل اداريف مالي و مهندسي منابع اعلام شود و سوالات عمومي شامل ادبيات فارسي، زبان انگليسي، آشنايي مقدمات با رايانه و معارف اسلامي است.

وي ادامه داد:‌ براي برخي از رشته‌ها علاوه بر ثبت نام مقطع كارشناسي افراد فارغ التحصيل كارشناسي ارشد هم مي‌توانند ثبت نام كنند و دو برابر پذيرفته شدگان براي انجام مصاحبه تخصصي اعلام مي‌شود و يك هفته بعد از انجام آزمون نتايج بر روي پورتال قرار مي‌گيرد و به صورت مكتوب به استان‌ها جهت دعوت از پذيرفته شدگان براي طي مراحل گزينش اعلام مي‌شود.

وي افزود: مصاحبه‌ها طي 15 روز انجام مي‌شود و گزينش در 9 منطقه گزينشي كه هر كدام سه تا چهار استان كشور را تحت پوشش دارد انجام مي‌شود و بخش گزينش طبق قانون گزينش سه ماه فرصت دارد تا نتاايج گزينش را اعلام كند.

مديركل امور اداري صندوق تامين اجتماعي در ادامه عنوان كرد:‌وزن آزمون كتبي 55 درصد از كل آزمون و وزن مصاحبه 35 درصد و 10 درصد امتياز تجربه كاري افراد است. كه متقاضيان براي احراز اين امتياز بايد مستندات مكتوبي در زمينه تجربه كاري خود ارائه دهند.

نوروزيان در ادامه گفت: افرادي كه داراي معدل بالا هستند از معدل 16 تا 17 ، 17 تا 18، 18 به بالا امتياز‌هايي را دريافت مي‌كنند.

نوروزيان همچنين با بيان اينكه تمام كاركنان قراردادي ماده 20 تامين اجتماعي مي‌توانند در اين آزمون شركت كنند اظهار كرد:‌ اگر اين افراد نمره قبولي دريافت كنند استخدام آن‌ها از قراردادي به پيماني تغيير يافته و نيروهاي قراردادي به جاي آنان استخدام مي‌شوند ضمن اينكه سابقه كاري آن‌ها هم لحاظ مي‌شود.

وي در ادامه با اشاره به افرادي كه در ازمون سال گذشته تامين اجتماعي به عنوان ذخيره اعلام شده بودند عنوان كرد: اين افراد هيچ گونه اولويتي در آزمون سال جاري ندارند چرا كه نفر اصلي آن‌ها در آزمون سال گذشته جذب شده و بايد مجددا در آزمون سال جاري شركت و نمره قبولي را بگيرند.

مديركل امور اداري صندوق تامين اجتماعي در ادامه تاكيد كرد: مجوزهاي قانوني براي استخدام 5777 نفر توسط هيات مديره و هيات امنا به عنوان عالي‌ترين مراجع تصميم گيري در تامين اجتماعي داده شده است و اين امر مسير قانوني خود را طي كرده است.

وي در پايان گفت: مجري آزمون استخدام موسسه غيردولتي است كه با همكاري با صندوق تامين اجتماي اين آزمون را برگزار مي كند ضمن اينكه طراحي سوالات توسط صندوق تامين اجتماعي انجام شده است.