به‌روز شده در: ۱۰:۵۵ - ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۹۷۶۲
تاريخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۱ - ۰۹:۵۴
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
با تصويب در هيأت وزيران/
ميزان افزايش حقوق بازنشستگان تا 10 روز آينده مشخص مي‌شود
افزايش حقوق بازنشستگان و مستمري‌بگيران صندوق تأمين اجتماعي نيز براساس ماده 96 قانون تأمين اجتماعي متناسب با نرخ تورم اعلامي....
به گزارش پایگاه خبری کارگر نیوز، افزايش حقوق سال 91 بازنشستگان كشوري و لشكري همانند كاركنان دولت 15 درصد خواهد بود كه به محض تصويب در هيأت دولت و ابلاغ آن به صندوق بازنشستگي كشوري و سازمان تأمين اجتماعي نيروهاي مسلح پرداخت حقوق جديد آنان از ماه بعد در فيش حقوقي بازنشستگان و موظفين صندوق‌هاي بيمه‌اي مذكور اعمال خواهد شد.

همچنين احكام جديد آنها نيز مطابق با افزايش سال 91 مصوب هيأت وزيران صادر مي‌شود.

بنابراين گزارش در حال حاضر صندوق بازنشستگي كشوري يك ميليون و 150 هزار بازنشسته و سازمان تأمين اجتماعي نيروهاي مسلح بالغ بر 600 هزار بازنشسته را تحت پوشش دارند.

اين گزارش حاكي است: افزايش حقوق بازنشستگان و مستمري‌بگيران صندوق تأمين اجتماعي نيز براساس ماده 96 قانون تأمين اجتماعي متناسب با نرخ تورم اعلامي از سوي بانك مركزي تعيين مي‌شود كه در حال حاضر يك ميليون و 600 هزار مستمري‌بگير و بازنشسته تأمين اجتماعي در انتظار افزايش حقوق خود در سال جاري هستند.

پرداخت حقوق اين افراد از پنجم هر ماه آغاز و تا بيست‌وپنجم ادامه دارد بنابراين پيش‌بيني مي‌شود در صورت تصويب افزايش سالانه حقوق، مستمري‌بگيران و بازنشستگان تأمين اجتماعي حقوق جديد خود را در مردادماه دريافت كنند.

همچنين مابه‌التفاوت ناشي از افزايش حقوق سالانه بابت ماه‌هاي گذشته نيز محاسبه و به آنان پرداخت خواهد شد.

برخي از كارشناسان امور بيمه‌اي تأخير در ابلاغ افزايش سالانه حقوق كاركنان دولت و بازنشستگان كشور را ناشي از تغييرات گسترده در لايحه بودجه سال 91 از سوي نمايندگان مجلس هشتم شوراي اسلامي مي‌دانند و معتقدند به علت حذف برخي از درآمدهاي دولت در بودجه سال 91 توسط مجلس، بدون آن‌كه منابع جايگزين آن مشخص شود باعث شده برنامه و هدف‌گذاري دولت در حوزه‌هاي اقتصادي، عمراني، اجتماعي، فرهنگي و آموزشي دچار تغييرات اساسي گردد.

 

نظرات بینندگان
تامین اجتمایی ربطی بدولت ندارد ما 30سال 20درصد حقومان را بابت این کار پرداخت کرده ایم چر حالا باید دولت برای ما تصمیم بگیرد
سرباز جانباز 80 درصد شامل بند ج تاکنون حق نگهداری دریافت نکرده ام